Otobüs Ücret Tarifesi Değişecekmi

Malatya’da toplu taşıma ücret tarifesinde değişiklik yapılması konusu ile ilgili teklif, değerlendirilmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Otobüs Ücret Tarifesi Değişecekmi Malatya Ekonomi

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Haziran Ayı olağan toplantısını, yaptığı 2. birleşimle tamamladı.

Büyükşehir Belediye Meclis I. Başkanvekili Hasan Göğüs’ün başkanlığında Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda ilk olarak ülke gündemindeki konulara değinildi.

Gündem maddeleri arasında yer alan Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin sorumluluğunda olacak park ve yeşil alanların belirlenmesi konusu İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Çevre Komisyonu’na havale edildi. Çeşitli imar konularının da İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildiği toplantıda, Mezarlık hizmetlerinin ilçe belediyelerine devredilmesi ile ilgili madde sonraki toplantıda ele alınmak üzere ertelendi.

Meclis toplantısında, Malatya Otobüs Taşıma A.Ş ‘nin (MOTAŞ) 5 milyon TL’lik sermaye artırımından dolayı Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 93,64 oranındaki hissesine düşen 4 milyon 765 bin TL’nin aktarılması da onaylandı. Toplantıda, toplu taşıma ücret tarifesinde değişiklik yapılması konusu ile ilgili teklif, değerlendirilmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Defterdarlık yanındaki kapalı otopark ile açık otoparkın işletmesinin 5 yıllığına MOTAŞ’a devri de kabul edildi.

Büyükşehir Meclisinde Pütürge, Kuluncak, Kale ve Arguvan ilçe belediyelerinin ek bütçeleri onaylandı.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısının 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü Saat 14.00’te yapılması kararlaştırıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 793
Bu Ay : 4350
Toplam : 4350

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom