Geleneğimizi Bozmadık

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt İlçesi’nde bu yıl düzenlenecek olan 20. Kültür, Kiraz ve Spor Festivali ‘nin dolu dolu kutlanacağı bildirildi.

Geleneğimizi Bozmadık Malatya Kültür-Sanat

Yeşilyurt Parkı’nda, 20. Kültür, Kiraz ve Spor Festivali’nin 21-22 Haziran günleri düzenlenecek olması nedeniyle basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Kaymakam Nesim Babahanoğlu, Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İlçe Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, diğer yetkili ve ilgililer ile basın mensupları katıldı.

Kaymakamlık, Belediye ve İstanbul’daki Yeşilyurtlular Derneği işbirliği ile düzenlenecek olan festivalin tanıtım toplantısında ilk olarak konuşan Kaymakam Nesim Babahanoğlu, ilçenin sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif gelişmesine katkıda bulunan festival sayesinde il dışındaki Yeşilyurtlular'ın ilçelerine gelme, memleket ve yakınları ile hasret giderme fırsatı da bulacaklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, bu yıl zirai don nedeniyle birçok meyve gibi Kiraz’ın da ilçe merkezinde olmadığını, merkez ilçe Yeşilyurt’ta ise çok az olduğunu ifade ederek, “Ancak yıllardır gelenek halinde sürdürülen festivali kiraz yokluğuna rağmen geleneği bozmamak için festivali yapmaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

Polat, Manisa Soma’da yaşanan kömür maden ocağı kazası nedeniyle festivalin bu yılki konser bölümünü iptal ettiklerini, festival kapsamında 200 çocuğun sünnet ettirileceğini, çiftlerin ise resmi nikahının yapılacağını belirterek, futbol müsabakalarının devam ettiğini ve karacak güreşlerinin de yapılacağını vurguladı. 21 Haziran günü Malatya park AVM’de saat 15,00’de Anılarda Yeşilyurt Fotoğraf Sergisi açılacağını söyleyen Polat, Cumartesi günü saat 19,00’da Fahri Kayahan’dan Yeşilyurt Ata Park’a kadar bisikletli fener alayı düzenleyeceklerini ifade etti.

Sadece festival değil, tanıtıma vesile olduğuna dikkat çeken Polat, aynı zamanda sosyal dayanışma aracı olan festivalin en iyi şekilde geçmesi için çaba göstereceklerini vurguladı.

Festivalin 22 Haziran Pazar günü saat 17,00’de Güreş sahasında ödül töreni yapılacağını aktaran Polat, futbol turnuvasının ise devam ettiğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 303
Bu Ay : 7100
Toplam : 7100

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom