THY Uçak Sayısını 2'ye Çıkarmalıdır

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, “ Malatya için kritik öneme sahip günlük Malatya-Ankara karşılıklı sefer sayısının tekrar ikiye çıkarılmasını bekliyoruz” dedi.

THY Uçak Sayısını 2'ye Çıkarmalıdır Malatya Haber

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Türk Hava Yolları tarafından Malatya’ya her gün Ankara’dan yapılan 2 seferin 1’e indirilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Türk Hava Yolları kuruluşu olan Anadolu Jet tarafından Malatya-Ankara arasında gerçekleştirilmekte olan karşılıkla sefer sayısı duyulan ihtiyaç üzerine 1 Mayıs 2013 tarihinden itibaren ikiye çıkarılmıştı. Son derece önemli ve gerekli bir gelişme olarak gördüğümüz bu uygulama 2 Haziran 2014 tarihinde sonlandırılmış ve maalesef karşılıklı sefer sayısı bire indirilmiştir.

Tüm Malatya kamuoyu gibi iş âlemi olarak da anlamlandıramadığımız bu iptalin çok olumsuz yansımaları olacağını değerlendirmekteyiz” ifadelerini kullandı.

“Malatya Havaalanımızın yurt içi uçuş trafiği incelendiğinde son 10 yılda uçuş sayısı 3,5 kat artarken yolcu sayısının 5 kattan fazla arttığı ve 14 binlerden 76 binlere çıktığı görülmektedir. Düzenli olarak artmakta olan yolcu sayısının 2014 sonu itibariyle 86 bini aşması beklenmektedir. Sadece sefer sayısının artırıldığı 2013 yılına baktığımızda iç hat uçuş sayısındaki artış yüzde 13,6 iken yolcu sayısında yüzde 17,7’lik artış söz konusudur. 2014 yılının ilk yarıyılında da benzer tablo devam etmektedir” diyen Balin, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Anlaşılacağı üzere yolcu trafiği Malatya’nın hızlı gelişimine paralel olarak sürekli bir artış içindedir. Bu artış nedeniyle son dönemde Devletimiz Malatya havaalanı ve bağlantı yollarının iyileştirilmesine yönelik yaklaşık 100 Milyon TL’lik yatırım yapmıştır. Mevcut yolcu trafiği ve Devletimizin yatırımları dikkate alındığında, uçak ve mürettebatın gece Malatya’da kalmasının uygun görülmemesi nedeniyle seferin iptal edildiği iddiaları vahimdir.

Malatya MÜSİAD olarak, ilimizin sosyo-ekonomik gelişimi ile ulaşılabilirliği arasında büyük bir ilişki bulunduğunu hatırlatıyor ve iş alemi başta olmak üzere tüm Malatya için kritik öneme sahip günlük Malatya-Ankara karşılıklı sefer sayısının tekrar ikiye çıkarılmasını beklediğimizi ifade etmek istiyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 737
Bu Ay : 5931
Toplam : 5931

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom