Resim Öğretmeni Olmak İstiyor

Evde eğitim alan bedensel engelli öğrenci Emine Aydın, hayalinin resim öğretmeni olmak olduğunu söyledi.

Resim Öğretmeni Olmak İstiyor Malatya Kültür-Sanat

Duygularını resimlerine aktaran Emine Aydın, “Bazen resim çizmek beni rahatlatıyor. Resmin içinde başka şeyler yapmak güzel oluyor. Duygularımı resimle anlatmak daha güzel oluyor. Ben resim öğretmeni olmak istiyorum. Kendime ait bir iş yeri açmak istiyorum. Bu sayede hem kendi eserlerimi yapıp bunları satmak için bir yer hem de kendi istediklerimi yapmış olurum. Ben duygu ve düşüncelerimi resimle paylaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Emine Aydın’a evde eğitim veren öğretmen İlkay Doğan Çakıltepe ise, “Emine yeteneklerinin ötesinde çok mutlu bir öğrenci, ailesi de çok mutlu bir aile. Ailesi Emine’nin engelini yok sayıyor ve onu öyle kabul etmişler. Hayata çok pozitif bakan bir aile. Emine’nin de resimlerine bu hayat felsefesi yansıyor. 2 yıldır, Emine ile meşgulüm. Resim sadece Emine’nin hobisi” dedi.

Emine Aydın’ın babası Sami Aydın ise, bedensel engelli ve zihinsel engelli öğrencilerin bir arada eğitim görmesinin uygun olmadığını vurgulayarak, Başbakandan ve Milli Eğitim Bakanından konuyla ilgilenmelerini istedi. Aydın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Sayın Başbakanımdan ve Sayın Milli Eğitim Bakanımızdan bir ricamız var. Rehabilitasyon merkezlerimizde bütün engelli çocuklarımız bir arada eğitim görüyor. Bunlar içinde zihinsel engelli olanlar var. Spastik engelli olanlar var. Hepsi aynı ortamda eğitim görüyorlar.

Bundan dolayı çocuklarımız tabi ki, spastik olsun zihinsel engelli olsun bunları küçümsemiyoruz. Bunlar hepimizin çocuklarıdır. Sadece bedensel engelli olan ve zihinsel engeli olmayan çocuklarımız bu ortamdan çok etkileniyorlar. Dolaysıyla çocuklar kendi becerilerini ve kabiliyetlerini ortaya koyamıyorlar. Bununla ilgili bir çalışma yapılmasını istiyoruz. Her rehabilitasyon merkezinde veya özel okullarda bunları sınıflara ayırıp ayrı ortamlarda eğitim aldıkları zaman çocuklar kendi beceri kabiliyet ve yeteneklerini daha iyi sergiliyorlar.

Bu kadar engelli öğrencilerimiz, çocuklarımız var hepsinin ayrı ayrı yeteneği var. Ama ön plana çıkmıyor. Her kesin her insanın bir özelliği var. Toplu ortamlarda çocuklar kendilerini yeterince ifade edemiyorlar. Bedensel engeli olan ve zihinsel engeli olmayan öğrenciler bu konudan olayı çok hassaslar. Çok etkileniyorlar. Bununla ilgili bir çalışma yapılmasını istiyorlar” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 1063
Bu Ay : 4861
Toplam : 4861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom