Halkımız Bu Oyunun Farkında

Diyarbakır’da bayrak indirilmesi olayıyla ilgili Malatya’da 4 mesleki teşekkül kuruluşu ortak açıklama yaparak, olayı kınadı ve “Tüm halkımız bu tehlikeli oyunların fazlasıyla farkındadır” dediler.

Halkımız Bu Oyunun Farkında Malatya Haber

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek, Malatya Ticaret Borsası Başkan Vekili Kaya Doğan ile Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Başkanı Ali Evren, ortak basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Erkoç, “Barış sürecinin yeniden filizlendiği şu günlerde ülkemize yönelik olarak yapılan ve tek amacı “Açılımı” sabote etmek olan münferit hadiseler tüm duyarlı vatandaşlarımızı olduğu kadar biz Sivil Toplum Kuruluşlarını da derinden üzmektedir.

Yıllarca terör belası yüzünden yüzbinlerce gencini kaybeden ve milyarlarca lira zarara uğrayan ülkemizde, yeniden tesis edilen kardeşlik köprüsü ‘melun’ eller tarafından yıkılmak istenmektedir.

Son olarak Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nda bayrağımıza yönelik yapılan saldırı, çirkin olduğu kadar maksatlıdır. Bayrağı uğruna binlerce şehit vermiş bu ülke insanının kutsal değerleri üzerinden hesap yapanlar büyük bir yanlış ve gaflet içindedirler.

Sürecin sekteye uğratılması için yapılan provokasyonlara karşı halkımız ve güvenlik birimlerimiz her zamankinden daha fazla uyanık olmak durumundadır” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizi bir şekilde iç karışıklık içine çekmek isteyen şer güçler, birlik ve beraberliğimizi bozmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Ancak son yaşanan hadiseler göstermiştir ki, Doğulusu ve batılısı ile tüm halkımız bu ‘tehlikeli’ oyunların fazlasıyla farkındadır” diyen Erkoç, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ülkemizin hemen yanı başında yaşanan karmaşıklığın Türkiye’ye de sıçraması için çaba sarf eden şer güçler üzülerek belirtmek isteriz ki, her gün yeni bir provokasyonun peşinde ve emeli içindedirler. Bu yüzden son zamanlarda yapılan bu tür maksatlı saldırıların altında çok büyük hesaplar yatmaktadır. Bizlere düşen ise bu büyük hesaplarını alt üst etmektir.

Hangi renkte olursak olalım, barındırdığımız renkler bu ülkenin ahengi ve zenginliğidir. Bu zenginliğimizi bozmaya yeltenen şer güçlere izin vermeyelim. Her türlü provokasyondan uzak duralım. Zira bölgemizde devam eden barış ortamı bizleri sevindirdiği gibi şer odaklarını da üzmektedir. Bu Devlet hepimizindir. Bu Bayrak hepimizindir. Bu ülkenin geleceğini gasp etmelerine asla müsaade etmeyelim.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 303
Bu Ay : 2847
Toplam : 2847

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom