Cumhurbaşkanlığı Sürecine Değinildi

AK Parti’li Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ile aylık grup toplantısı yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Sürecine Değinildi Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi’nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Bilecik Milletvekili ve Malatya İl Koordinatörü Fahrettin Poyraz ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır katıldı.

İl Başkanı Av. Tüfenkçi, yaptığı konuşmada cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle ilgili değerlendirmede bulundu. Tüfenkçi, 30 Mart seçimlerinde İl Başkanlığı olarak belediyelerinde büyük bir zafer elde ettiklerini ifade ederek, ‘’Bizler bu sonuca bakarak rehavete kapılmamalıyız. 30 Mart seçimleri Yeni Türkiye’nin inşasının başlangıcı olduğunu söyledik ve buna göre hareket etmeliyiz.

Evet Türkiye’de Büyükşehir Belediyeleri içinde 2. genel olarak ise 3. olmak önemli. Ancak hep ifade ettiğimiz gibi AK Parti’nin rakibi yine AK Parti’dir. Biz çıtayı her zaman daha yukarı taşımanın gayreti içinde olmalıyız. Belediye başkanlarımızdan be meclis üyesi arkadaşlarımızdan beklediğim budur. İyi bir organizasyon ve uyumluluk içerisinde Malatya’nın her köşesine hizmeti götürmek için çalışmalıyız.

Geçirmiş olduğumuz seçim sürecinde bazı eksikliklerimizin olduğunu gördük. Bizler teşkilat olarak bunun raporunu çıkarttık ve bu eksiklikleri gidermek için çalışmalarımızı yaptık. Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi tüm hazırlıklarımızı süratle tamamladık ve adayımızın açıklanmasını bekliyoruz’’ dedi.

Bilecik Milletvekili ve İl Koordinatörü Poyraz ise konuşmasında AK Parti’nin Malatya’daki seçim sonuçlarının takdire şayan olduğunu ifade ederek, ‘’14 belediyeden 12’sinin AK Parti’de olması, 50 belediye meclis üyesinin 43’ünün AK Parti’de olması ve yine nüfusun yüzde 90’dan fazlası AK Parti’li belediyelerin yönetiminde. Bu sağlanması zor bir başarı’’ dedi.

Poyraz, Türkiye’de var olan tüm sorunların üzerine gittiklerini belirterek, ‘’Yıllarca sorun olarak görülen ancak çözümü noktasında hiçbir adım atılmayan sorunlar AK Parti döneminde çözüldü ve çözülmeye devam ediyor. Bu bakımdan tüm sorunlar ve eksiklikler ile yüzleştik. Türkiye’de rahmetli Özal’dan sonra ilk defa bir siyasi partinin milleti esas alarak iç ve dış politika belirlemiştir’’ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 490
Bu Ay : 7287
Toplam : 7287

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom