Boksörler iddialı hazırlanıyor...

Malatya'da üniversiteler arası boks maçına hazırlanan sporcular kazanmakta iddialı ancak kendilerine destek verilmesini istiyorlar...

Boksörler iddialı hazırlanıyor... Malatya Spor

Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne ait Turgut Özal Kamp Merkezi'nde Malatya Bölge Boks Antrenörü ve Eski Milli Boks Sporcusu Aziz Bayduz yönetiminde çalışan genç sporcuların tek istekleri ise, kendilerine destek verilmesi.
Çalışmalar hakkında bilgiler veren Malatya Bölge Boks Antrenörü Aziz Bayduz, "Büyükler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası önümüzdeki ay yapılacak. Ben ve ekibim haftada 5 gün çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha önceki yarışmalarda derece yapan sporcularımız milli takıma gitti. Bundan sonraki müsabakalarda da dereceler bekliyorum. Tabi Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sadi Fındıklı ve Spor Şube Müdürümüz bizlere destek veriyor. Bunun yanında Boks Federasyonumuz da bizlere büyük önem veriyor. Yaz spor okullarında da büyük bir ilgi gördük. Malatya'da Boks sporunu iyi bir seviyeye getirdik" dedi.
Milli Boksör Ahmet Bayduz ise, yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederek, "Üniversiteler arasında gerçekleştirilecek olan müsabakalara hazırlanıyorum. Malatya'da Boks sporuna yeterince ilgi yok. Ama ben yinede Malatyalı gençleri bu sporu yapmaya davet ediyorum" diye konuştu.
İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi ve Boks Sporcusu Muhammet Demir de, çok iyi bir çalışma programlarının olduğunu ifade ederek, "Boks sporunun yayılması için elimizden geleni yapıyoruz. Ben, hem okuyorum hem de spor yapıyorum. Bana, tıp okuyorsun sporla ne işin var diyorlar ama ben insanlar için spor yapmanın çok önemli olduğunu söylemek istiyorum. İnşallah üniversiteler arası yapılacak turnuvalarda başarılı olacağız" şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 796
Bu Ay : 5990
Toplam : 5990

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom