İhtiyaç Karşılanamıyor

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nin (TÖTM) yıllık kan ihtiyacının 30-35 bin ünite olduğu, ancak merkezin 25 bin ünite kan bağışı toplayabildiği bildirildi.

İhtiyaç Karşılanamıyor Malatya Haber

TÖTM çalışanları, kendi merkezlerinin kan merkezine kan verdi. TÖTM Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan, daha önce 77 ünite kan bağışında bulunulduğunu hatırlatarak, her 6 ayda bir hastane içinde kan bağışı kampanyasını tekrarladıklarını söyledi. Aslan “Şu anki bağış hedefimiz 100 üniteye ulaşmaktır. Bizim hastanemizin özelliği de şudur. Bir acil hasta olduğu zaman hem hekimlerimiz, hem hemşirelerimiz, hem de çalışanlarımız ihtiyaç olduğunda kan vermektedir. Bu tip toplu bağışların dışında da her an burada olduğumuzdan dolayı bağışlarımız sürüyor. Ben asistanlık döneminde hem doktorluk yapıp hem de kan verdiğim hastalarımı biliyorum.

Çoğu doktorumuz çoğu çalışanımız da bu durumdadır. Personelimiz 1 ay içinde en az 200 -300 ünite civarında kan veriyor. Yıllık 30-35 bin ünite kan ihtiyacımız oluyor. Kendi imkanlarımızla da yıllık ortalama 25 bin ünite kan topluyoruz. Diğer ihtiyaçlarımızı da Kızılay’dan temin etme yoluna gidiyoruz. Şu anki büyüme hızımızı dikkate aldığımızda ve yaptığımız çalışmalar sonrasında şu anki kan ihtiyacımızın 2 kat artacağını düşünüyorum. Bu yönüyle bu sitemin bir şekilde devam etmesi gerekir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 858
Bu Ay : 15034
Toplam : 15034

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom