Bu Geceyi Fırsat Bilmeliyiz

Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, “Dua etmek, tövbe etmek için bu geceyi fırsat bilmeliyiz. Bu geceyi fırsat bilip iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

Bu Geceyi Fırsat Bilmeliyiz Malatya Haber

12 Haziran Perşembe gününü, 13 Haziran Cuma gününe bağlayan gecenin Berat Kandili olması dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu kandil gecesinin iyi değerlendirilmesini isteyen İl Müftüsü Ümit Çimen, “Üç aylar gibi mübarek bir mevsimin içerisindeyiz. Üç aylar, Müslümanlar hayatlarına düzen verecekleri verdikleri mübarek aylardır.

Müslümanların dini hayatlarında canlılık görüldüğü bir mevsimdir. Bu aynı zamanda kandiller geçidi denilen aylardır. Ramazan’ı daha yakından hissettiren berat kandiline ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Perşembe’ye Cuma gününe bağlayan akşam mübarek Berat Kandili idrak edilecektir. Berat, adı üstünde, suç ve cezadan kurtulmak demektir. Bu nedenle, bu gecede dua etmek, tövbe etmek için bu geceyi fırsat bilmeliyiz. Bu geceyi fırsat bilip iyi değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

“Bu gece, günahlardan arınmaya, hatalardan sıyrılmaya, yaratıcımızın rahmet ve mağfiretinden istifade etmeye gayret göstermeliyiz” diyen Çimen, Hz. Muhammed (SAV), Şaban ayının 15’nci gününü oruçlu, gecesini de ibadetle geçirmeye tavsiye ettiğini hatırlatarak, Berat Kandili’nden istifade ederek, bu hayırlı gecenin iyi değerlendirilmesi tavsiyesinde bulundu

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 618
Bu Ay : 1136
Toplam : 1136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom