Sıkıntı Var Dediler Geldim

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne yöneticilere bilgi vermeden denetlemeye gitti. Bu durumun kurumda revizyon olacağı şeklinde algılandı.

Sıkıntı Var Dediler Geldim Malatya Yaşam-Sağlık

Milletvekili Çalık, Beydağı Kampüsünde faaliyetine devam eden Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne yaptığı ani ziyarette, yanında hiçbir yönetici olmadan önce acil serviste bulunan hasta yakınları ile görüştü. Burada kendisine sosyal medya ve telefon mesajı ile iletilen şikayetlerin bulunduğunu belirten Çalık, “Hiç kimseye haber vermedim. Çocuk acilde sıkıntı var dediler, onu görmeye geldim” dedi.

Acil serviste bekleyen hasta yakınları ile görüşen Çalık, vatandaşlara, “Bir sıkıntınız, karşılaştığınız bir sorun var mı? Burayla ilgili olarak bana şikayetler geldi. Sıkıntı olup olmadığını kendim görmek istedim. Bir aksaklık olup olmadığına bakmak ve bir sıkıntı varsa sizlerden duymak istedim” dedi.

Hasta yakınlarından her hangi bir şikayetle ifadesi duymayan Çalık, “Habersiz geldim, ancak herkes görevinin başında” dedi.

Çalık, acil serviste vatandaşlarla görüşürken, o esnada Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Vahap Boztepe geldi. Çalık, Boztepe’ye, “Bana maillerden ve mesajlardan birkaç sıkıntı ve şikayet geldi. Karşılama, ağırlama ve uğurlamadan öte tedavide problemlerin olduğu belirtiliyordu. Gördüğüm ortam çok güzel” dedi.

Çalık, acil servis ile birlikte kadın doğum ve servislere geçerek burada vatandaşlarından bir sorun ve sıkıntıları olup olmadığını sordu. Çocuk servislerde yatan çocuklarla da sohbet etti.

Ziyaretin ardından konuşan Çalık, “Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizi ziyaret ettik. Burada ani bir ziyaret yaptık ve yöneticilere haber vermeden acil servisten başladık vatandaşlarımızdan acil servis ile ilgili olarak bize aktarılan bilgiler vardı. Onları gelip yerinde görmek istedim. Malatya’da hasta memnuniyetinin yüzde 75 olduğunu biliyoruz. Bütün hastane yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, yeni yapılacak olan 300 yataklı hastanemiz hizmete girene kadar özel dal hastanesi olarak hizmetine devam edecek” dedi.

Ziyaret için Çalık’a teşekkür eden Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Vahap Boztepe ise, hastaların randevu alarak hastaneye gelmeleri halinde hiç beklemeden muayene olabileceklerini belirterek, internet üzerinden veya telefonla 182’den randevu alınmasını istedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 348
Bu Ay : 1877
Toplam : 1877

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom