Aile Eğitimi Sertifika Töreni Düzenlendi

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan, "0-18 Yaş Aile Eğitimi Programları" kapsamında Uzman Psikolojik Danışman Asiye Kapudere tarafından verilen eğitimler başarı ile tamamlandı.

Aile Eğitimi Sertifika Töreni Düzenlendi Malatya Haber

Halk Eğitim Merkezince, Mehmet Emin Bitlis İlkokulunda, 14 hafta süren 3-6 yaş aile eğitimi kursları açıldı. 2013-2014 eğitim öğretim yılı içerisinde, 2 ayrı grupta 210 saat boyunca, 24 velinin katıldığı bir eğitim gerçekleştirildi. Kursları başarı ile tamamlayan toplam 24 anneye Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda sertifika töreni düzenlendi. Törende Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veysel Güler, diğer ilgili ve yetkililer tarafından katılımcılara sertifikaları verildi.

Aile Eğitimcisi Asiye Kapudere tarafından yapılan açıklamada, “Aile Eğitimi Kurs Programıyla, anne-babaların ‘anne-babalık becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Böylece aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun ve ergenin var olan potansiyelini kullanması sağlanmaktadır. Programla anne-babalara; çocuk gelişimi ve eğitimi, olumlu anne babalık becerileri, sağlık, beslenme, olumlu davranış kazandırma, temel alışkanlıklar kazandırma, toplumsal cinsiyet eşitliği, aile içi iletişim, aile içi şiddet, aile içi çatışma ve çatışma çözme teknikleri, temel insan hakları ve çocuk hakları, ergenlik dönemi gelişim özellikleri, ergenlik döneminde riskler ve sorunlar, meslek seçimi-geleceği planlama, okula hazır başlama, okul aile işbirliği, özel gereksinimli bireylere duyarlılık geliştirme gibi konularda eğitim verilerek daha sağlıklı ve başarılı nesiller yetiştirilmesi hedeflenmektedir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 274
Bu Ay : 274
Toplam : 274

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom