Cemal Gürsel Toy, Çakır'ı Ziyaret Etti

Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, görme engelli satranç sporcusu Ünal Dönmez ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

Cemal Gürsel Toy, Çakır'ı Ziyaret Etti Malatya Haber

Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çocuklar ve gençlerin zihinsel gelişimine olumlu katkılar sağlayan satranç sporunun Malatya’da hak ettiği yere gelmesi için çabaladıklarını belirterek, bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Altın Kayısı Satranç Şampiyonası’na 400’e yakın sporcunun katılmasını beklediklerini söyledi.

15 Haziranda başlayacak 2. Uluslar arası Altın Kayısı Satranç Şampiyonası’na bütün Malatyalıları davet eden Başkan Çakır, “42 bin lira ödül dağıtacağımız şampiyonaya katılan sporcularımız 4 kategoride yarışacaklar. Yurt dışından da katılımların olacağı şampiyona 15 Haziran Pazar günü Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılacak. 5 gün sürecek şampiyonaya bütün Malatyalıları davet ediyoruz. Amacımız ve gayemiz çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine katkı sağlamak” dedi.

Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy ise, Malatya’nın sadece kayısısıyla tanınan bir yer olmadığını, düzenlediği uluslar arası organizasyonlarla, yarışmalarla Dünya’da ve Türkiye’de saygın bir yere sahip olduğunu söyledi.

Bu yıl 2. düzenlenecek Uluslar arası Altın Kayısı Satranç Şampiyonasına en büyük desteği Malatya Büyükşehir Belediyesinin sağladığını vurgulayan Toy, “Malatya’mızda satranç sporuna ilgi her geçen gün artıyor. İnsan zihninin gelişmesinde önemli etken olan satrancı Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın destek ve katkılarıyla uluslar arası bir yarış haline getirdik. Destek ve katkılarından dolayı Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum” dedi.

Şampiyonada taşlara bakmadan ve dokunmadan körleme adı verilen gösteri maçı yapacak olan görme engelli sporcu Ünal Dönmez ise yaptığı konuşmada satranç sporunun insan gelişimine önemli katkılar sağladığını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 381
Bu Ay : 5575
Toplam : 5575

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom