Ağbaba, Akçadağ'ı Zİyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük affını getiriyoruz diyorlar.

Ağbaba, Akçadağ'ı Zİyaret Etti Malatya İlçe

O zaman üreticilerin de borçlarını affetsinler, elektrik borçlarını silsinler, alan bazlı destek versinler” dedi.
Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın Akçadağ İlçesi’ni ziyaret ederek, burada mahalle muhtarlarıyla biraya geldi. CHP İlçe Örgütünde muhtarlarla buluşan Ağbaba, muhtarların sorunlarını dinleyerek bir süre sohbet etti.

Toplantıda konuşan Milletvekili Ağbaba, Mart ayı sonunda meydana gelen zirai don olayıyla ilgili çözüm önerileri ve taleplerini ileterek, “Bu dönem hepimizin yaşadığı bir sorun, felaket var. Seçim günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da yetiştirilen tüm ürünlerimiz dondu. Emek verilerek yetiştirilen dalda ki ne varsa dondu. Tabi siyasetçiler buna çözüm bulması gereken kişiler. TBMM’de Malatya’nın ne sorunu varsa yüksek perdeden dile getiriyoruz. Bazen iktidarla karşı karşıya geliyoruz, karşımızda aynı yöreden milletvekillerini buluyoruz. Bazen diğer muhalefet partilerinin desteğini alıyoruz" dedi.

Zirai don olayının ertesi günü başlayarak TBMM’de konuşmalar yaptığını, çözüm önerilerini sıraladığını kaydeden Ağbaba “Sonuçta sadece borçları ertelediler. Biz baştan beri söylüyoruz, borçların ertelemesi tek başına bir çözüm olmaz. Akçadağ’da, Malatya’da ürünleri yanan üreticiler Ziraat Bankası’ndan zaten borç alamıyor. Malatyalılara bu borç ertelemesinin hiçbir katkısı yok.Ziraat Bankasına, Tarım Kredi Kooperatiflerine kaç kişinin borcu var? Malatya hala eşten dosttan borç alınıyor. Özel bankalardan kredi çekiliyor” ifadelerini kullandı.

“DEPREM YARASINI SARAN DEVLET, ÜRETİCİ YARASINI DA SARMALI “

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba konuşmasının devamında, “Bir torba yasa var gündemde. ‘Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük affını getiriyoruz’ diyorlar. Madem öyle üreticilerin de borçlarına af getirilsin. Tarımsal anlamdaki tüm elektrik borçları silinsin. Bizim istediğimiz şey çok büyük bir şey değil. Alan bazlı destek verin diyoruz. Hemen seçim öncesinde Karadeniz bölgesine 1 milyara yakın para dağıtıldı. Ve o bölge rahatladı. Nasıl ki depremde, selde Devlet oraya gidip yaraları sarıyorsa, Malatya’da da bir felaket yaşandı. Bu yarayı sarmak Devletin, Hükümetin temel görevidir.

Biz çok yüksek paralar istemiyoruz.Bakanların 700 bin liralık saat taktığı, evlerden milyon dolarların çıktığı bir ortamda Malatya çiftçisinin aç kalmasını önleyecek bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Madem zengin yandaşın vergi borcunu affediyorsun, milyar dolarlarca yatırım yapan işadamının vergi borcunu affediyorsun, çiftçiye de destek verilmesini bekliyoruz. Bu konuyla ilgili bir kanun teklifi vereceğiz. AKP Milletvekilleri de samimiyse gelip bu teklifi desteklerler" dedi.

Ağbaba, toplantının ardından Akçadağ merkezinde vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 210
Bu Ay : 6190
Toplam : 6190

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom