Yıldırım'dan Genel Yetkili Sendika Açıklaması

Sendika binasında basın toplantısı düzenleyen Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Kerem Yıldırım, “Hiçbir siyasal yaklaşım ve ideolojinin kanatları altına girmeden, kendi dinamizmini oluşturan medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla sorunun parçası değil, çözümün paydaşı olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Yıldırım'dan Genel Yetkili Sendika Açıklaması Malatya Haber

Yıldırım, Eğitim-Bir-Sen olarak Genel Yetkili sendika olduklarını kaydederek şunları söyledi:
"Her şey ilk adımla başladı, en uzun yolculukların bile ilk adımla başladığının bilinciyle atılan ilk adım. Kirletilmiş bir alanda temiz bir başlangıç yapmanın zorluğuna rağmen, büyük düşler kurularak, Çalışanların ekonomik, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerinin geliştirilmesine, Türkiye’nin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkı sunmak amacıyla çıkıldı yola. Sendikacılığı kavga zemininden hizmet sendikacılığına dönüştürme iddiası ve ısrarı ile çıkılan yolda ortaya konulan fedakarlık, Malatya’mızda Eğitim-Bir-Sen’i Üniversite ile birlikte 2013 mutabakatında 4 bin 990 olan üye sayısını, 2014 mutabakatında 5 bin 450 üye’ye, Ülkemiz genelinde 251bin üye’den 280 bin üye’ye yükselterek zirvedeki yerini pekiştirmiştir. Değer merkezli, çözüm odaklı, özlük ve özgürlük temelli, sadece tenkit eden değil, teklif de üretebilen bir yaklaşımla sürdürülen hak arama mücadelesinde Eğitim-Bir-Sen, kendine gösterilen teveccühün hakkını vermeye devam edecektir.”

Bütün kesimlere hitap eden bir sendika anlayışı ile çalıştıklarını belirten Yıldırım şöyle konuştu:
“Sendikacılık, haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı hayır diyebilmek ve mücadele etmektir. Öfke ve sloganın yerine aklın ve bilimin öne çıkarılması gereken sendikal kulvarda, insanların sağlıklı değerlendirme yapabilmesi, iş yapan ile gürültü çıkaranı ayırabilmesi, ancak demokrasinin teneffüs alanlarının genişlemesi ile mümkündür.

Kamplaştırmayan, ayrıştırmayan, kaynaştıran ve buluşturan yeni bir solukla, toplumun bütün kesimlerine hitap eden bir yaklaşımı hayata geçiren Eğitim-Bir-Sen, demokratik iklim ılımanlaştıkça, gücüne güç katmaya devam edecektir. “Adalet olan yerde öfkeye ve isyana yer yoktur” tespitinden hareketle, gelir dağılımındaki adaletsizliğin ortadan kaldırılması ve kamu çalışanlarının milli gelirden hak ettiği payı alması için etkin mücadeleden çekinmeyecek olan Eğitim-Bir-Sen, bütün sosyal kesimlerin ve dünya mazlumlarının mağduriyetine karşı duyarlılığını da devam ettirecektir. Eğitim-Bir-Sen, emeğin ve ekmeğin değerini sıfırlayan antidemokratik süreçlerin bir daha yaşanmaması için, ülke demokrasisinin korku tünelinden çıkma sürecinde paralel yapıların, çetelerin ve paramiliter yapıların karşısında durmaya, demokrasiden yana olmaya, hak bildiği yolda, arkasındaki seslere aldırmadan yürümeye devam edecektir.”

Sorunun parçası değil, çözümün paydaşı olma anlayışı ile hareket ettiklerini ve sendikanın genel yetkili olması nedeniyle emeği geçen tüm üyelere teşekkür eden Yıldırım, “Eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi verenler, hiçbir siyasal yaklaşım ve ideolojinin kanatları altına girmeden, kendi dinamizmini oluşturan medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla sorunun parçası değil, çözümün paydaşı olmayı sürdürecektir.

Örgütlenerek güçlenen, güçlendikçe yol alan ve yol açan Eğitim-Bir-Sen, temel hak ve özgürlükler noktasında elde ettiği kazanımlar çerçevesinde, sorun çözmeyi sürdürerek, talepleri kazanıma dönüştürmenin mücadelesini verecektir. Genel yetkimizin üyemize, ülkemize ve tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını diliyor, Mehmet Akif İnan’ın, “Kim demiş her şeyin bitişi ölüm/Destanlar yayılır mezarımızdan” mısralarındaki sırrın tecelli edişine katkı sunan üyelerimize, zorluklar karşısında ve en zor zamanda adanmışlık örneği sergileyerek destanlaşan teşkilatımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 261
Bu Ay : 779
Toplam : 779

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom