YMS Futsal'da Finallere Katılacak

Yeni Malatyaspor Altyapı Teknik Sorumlusu Murat Uçkun, Malatya Futsal Ligi'nde şampiyon olduklarını anımsatarak, Türkiye finallerine hazırlandıklarını söyledi.

YMS Futsal'da Finallere Katılacak Malatya Spor

Uçkun, Türkiye finallerinde Malatya'yı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirterek, "Coca-Cola Gelişim Ligi'nde U-19 takımımız şampiyon oldu. Türkiye finalleri, bu sene TFF'nin aldığı karar doğrultusunda yapılmadı. Onun için bizde aynı takımımızı Futsal Ligi'ne dahil ettik.

Futsal bizim için farklı bir konsepti. Çünkü büyük sahadan salon futboluna bir dönüş yaptık. Futsal branşında oynayan 3 arkadaşımız vardı ama diğer arkadaşlarımızda hiç yadırgamadılar. Çok güzel maçlar oynadılar ve futsalda Malatya'da şampiyon olduk. Şimdi önümüzde Türkiye finalleri var. 8 şehirde futsalda birinci olan takımlar şampiyonluk için mücadele edecek. Bu anlamda hazırlıklarımız sürüyor. Hazırlıklarımızı en iyi şekilde devam ettiriyoruz. Tarih şuanda belli değil ama belli olduğunda futsal takımımız, Türkiye şampiyonasında Malatya'yı en iyi şekilde temsil edecektir" dedi.

Yönetimin altyapıya büyük önem verdiğini ifade eden Uçkun, "Yönetim kurulumuz altyapı faaliyetleriyle yakından ilgileniyor. Bu anlamda büyük destekler alıyoruz. Bu desteklerle birlikte altyapıda başarılı sonuçlar alıyoruz. Geçtiğimiz yıl okul-futbol işbirliği projesinde yer almıştık. Bu projenin meyvelerini de almaya başladık. Elimizde 2002-2003-2004-2005 doğumlu çok yetenekli futbolcularımız var. Bu iyi çalışmalar neticesinde U-13'e de yansıyor. Malatya yerel liginde U-13 takımımız birinci oldu. U-13 Ligi'nde de Türkiye şampiyonasına katılacağız" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 850
Bu Ay : 1368
Toplam : 1368

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom