Hac Seminerleri Başladı

Malatya İl Müftülüğü tarafından hacca gideceklere yönelik düzenlenen hac seminerleri başladı.

Hac Seminerleri Başladı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi konferans salonunda, Malatya İl Müftülüğü tarafından hacı adaylarına yönelik verilen hac seminerlerinin ilki gerçekleştirildi. Perşembe günü sona erecek olan seminerlerde hacı adaylarına hac ile ilgili uygulamalı bilgiler verilecek.

İl Müftüsü Ümit Çimen, hac seminerinde yaptığı konuşmada, seminerlerin önemli olduğunu ifade ederek, hacı adaylarının 4 gün sürecek olan seminerlere katılmalarını beklediklerini dile getirdi.

Sağlıklı ibadet için sağlıklı bilginin lazım olduğunu dile getiren Çimen, "Sağlıklı bilgi olmadan hac ibadetini sağlıklı yapamazsınız. Bir yolculuğa çıkacaksınız. Tabi bu yolculuk, sıradan bir yolculuk değil. Esasında yolculuk değil. Bu bir ibadettir" dedi.

'Hac yolculuğu hak yolculuğudur" diyen Çimen, "Hac yolculuğu, kulun Allah'a yaptığı bir yolculuktur. Bir defa zihnimize koyacağımız en önemli şey budur. Müslüman'ın inanç kökleriyle buluştuğu bir ibadettir" ifadelerini kullandı.

Çimen, hac ile ilgili hacı adaylarına 4 gün sürecek bir eğitim semineri verileceğini kaydederek, "Arkadaşlarımızın haccın teferruatı, şartları, dikkat edeceğimiz konularla ilgili sizlere genel bilgiler verecekler. Bunlar çok önemli, mutlaka dinlemeniz lazım. Kitaptan okumak yetmez. Sürekli bilgilerinizi yenilemekte fayda var" diye konuştu.
Çimen'in konuşmasının ardından eğitim seminerine başlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 268
Bu Ay : 4697
Toplam : 4697

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom