Battalgazi'de Bisiklet Şenliği Düzenlendi

Battalgazi Belediyesi tarafından Sağlıklı Yaşam ve Temiz Çevre İçin Bisikletini Al Sende Gel adlı bisiklet şenliği düzenlendi.

Battalgazi'de Bisiklet Şenliği Düzenlendi Malatya İlçe

Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası nedeniyle Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları ile TEMA Vakfı Malatya Şubesi'nin katılımıyla, Battalgazi Belediyesi tarafından bisiklet şenliği yapıldı. Yabancı turistlerinde yer aldığı bisiklet şenliği öncesi açıklama yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu Malatya Temsilcisi Mustafa Ekici, şöyle konuştu: "Malatya'da 7 yıl önce başlattığımız bisiklet sporunda bugüne kadar basın mensuplarımızı hep yanımızda gördük. Malatya'da bisikletin yaygınlaşmasında basınımızın da büyük bir payı var."

Son yıllarda Malatya'da bisiklet kullanımının arttığına dikkat çeken Ekici, bisiklet kullanıcılarının bütün kurallara uyduklarını ifade etti.

Ekici, bisiklet kullanan yabancı turistlerin Malatya'yı tercih etmelerinin kendileri için büyük bir şans olduğunu belirterek şunları sööyledi: "Malatya Bisiklet Festivali ve Nemrut tırmanışı Avrupa ve Asya ülkelerindeki insanların dikkatini çekti. Bu anlamda özellikle bisiklet kullanan yabancı turistler, güzergah olarak Malatya'yı kullanıyor. En büyük hedefimiz bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak. Bu kapsamda Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ile geçen yıllarda birlikte yapmış olduğumuz Kervansaray'da kamp yapmıştık. Bugünden sonra bisiklet yolları için çalışma başlatacaklarını bize ilettiler. Malatya'da dumansız hava, temiz çevre için elbirliğiyle bisikletin yaygınlaşmasını sağlayacağız"

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da 5 yıl önce Kervansaray'da bisiklet şenliğinin startını verdiklerini ifade etti. Bisikletçilerle birlikte insanların bisiklet kullanımına özendirilmesi için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Gürkan, "Bisiklet, sağlıklı bir çevre ve sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazdır" dedi.

Malatya ve Battalgazi'de bisiklet yollarının yapılması ve bisiklet kullanımına teşvik noktasında çalışmaların devam ettiğini kaydeden Gürkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen günlerde bisiklet yolu ile ilgili projemizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza verdik. Ancak o süreç içerisinde Bakanımızın değişmesi nedeniyle proje beklemeye alındı ve en kısa sürede o projeler gündeme gelecek. Bunun yanında kendi imkanlarımızla açacağımız yol güzergahlarda bisiklet yollarının yapılması noktasında gerekli gayreti göstereceğiz. Bisiklet kullanmayı teşvik edeceğiz."
TEMA Vakfı Malatya İl Temsilcisi İzzet Berktaş da, yaşam veren su ve temiz bir hava için bisiklet şenliğine katıldıklarını dile getirdi.

Berktaş, Battalgazi Belediyesi'ne Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası nedeniyle düzenledikleri Sağlıklı Yaşam ve Temiz Çevre İçin Bisikletini Al Sende Gel bisiklet şenliği için teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından bisiklet şenliği kapsamında katılımcılar pedal çevirdi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın da bisiklet sürdüğü şenlik, Battalgazi Kervansaray'da sona erdi.
Kervansaray'da düzenlenen etkinlikte, TEMA Vakfı Malatya Şubesi'nden etkinliğe katılan çocuklara, Türkiye Bisiklet Federasyonu Malatya Temsilcisi Mustafa Ekici tarafından kask hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 703
Bu Ay : 8762
Toplam : 8762

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom