"Soma" Adlı Oyun Yoğun İlgi Gördü

Malatya’da sahneye konulan Soma adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.

Malatya Kültür-Sanat

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile Malatya Gençlik Merkezi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan gençlerin gözünden Soma adlı tiyatro oyunu Sabancı Kültür Merkezi Salonu’nda sahnelendi.
Oyun esnasında duygusal anların yaşandığı, seyircilerin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Manisa Soma’da hayatını kaybedenler için dua edilerek bitirilen program sonrası tiyatro eğitmeni oyun yazarı ve genel sanat yönetmeni İzzettin Akpulat, seyircilere en azından Soma için bir mesaj çekilerek yardımda bulunulmasını istedi. Kimi izleyicilerin daha salondan çıkmadan mesaj atarak yardımda bulunduğu gözlerden kaçmadı.

45 dakika süren tek perde oyunda Malatya Gençlik Merkezi tiyatro kursiyerleri Berat Alman, Bilal Demir, Ramazan Korkmaz, Ramazan Özyiğit, Büşra Kılıç, Tuğba Tekin, Ahmet Tekin, Elif Kılıç, İhsan Kırteke, Onur Bulut, Hasan Bulğak, Orhan Müdüroğlu, Miraç Tunay, Said Uzun, Sena Oğraş, Murat Gündoğdu, Yakup Toy, Halil Doğan, Kadir Uluğ, Ayşe Sena Çelik, Zuhal Özdemir, Cumali Ertan, Mustafa Kılıç, Abdullah Başçı ve Murat Günay rol alırken, müzikte Miraç Kaya türküleriyle eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 110
Bu Ay : 6090
Toplam : 6090

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom