İşadamlarından Destek Bekliyoruz

Malatya İl Sağlık Müdürü Doktor Nail Umay, “İhtiyacımız olan sekiz ambulansı, hayırsever işadamlarından temin etmek istiyoruz” dedi.

İşadamlarından Destek Bekliyoruz Malatya Haber

İl Sağlık Müdürü Doktor Nail Umay, yaptığı açıklamada, 2014 öncesi 26 112 istasyonu olduğunu belirterek "2014 yılı başlarında Pütürge İlçesi Pazarcık köyünde, Kuluncak İlçesi, Hekimhan ve Doğanşehir İlçesi Erkenek’e bir istasyon açarak, mart ayı sonu itibariyle istasyon sayımızı 31’e yükselttik” dedi.

Umay, yıl sonu itibariyle ambulans sayısını 35’e çıkarmayı hedeflediklerini belirterek şöyle konuştu: “Bu konuda ihtiyacımız olan ambulans sayısı 8. Hem bakanlığımız hem hayırseverlerden bağış yoluyla en azından 5 ambulans daha temin ederek, eskiyen ambulansların yerine de yeni ambulanslar takviye yapmak istiyoruz.”

İhtiyaç olan 8 ambulansı, hayırsever iş adamlarından temin etmek istediklerini anlatan Umay, “Bu konuda Sağlık Bakanlığımızın bir çalışması var. Ambulans alıp Sağlık Bakanlığımıza hibe eden işadamlarımızın ismi, veya anne ve babasının ismi o ambulansa veriliyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 111
Bu Ay : 3555
Toplam : 3555

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom