Mustafa Sülü Yeniden Seçildi

Kahramanmaraş’tan gelen üyelerin de yer aldığı seçim sonucunda mevcut Başkan Mustafa Sülü 264 oy, diğer aday Kadir Kılıç ise 121 oy aldı.

Mustafa Sülü Yeniden Seçildi Bölge

Yol İş Sendikası Malatya 1 Nolu Şubesi'nin genel kurulunda işçi sorunları dile getirildi.
Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda bir konuşma yapan Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Manisa Soma’da yaşanan kömür maden ocağı faciasından söz ederek, “Kaza sinyalini veren ocakta neden önlem alınmadı?” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, Türkiye’de 11 milyon 600 bin işçi olmasına rağmen ancak yüzde 10'unun sendikalı olduğuna dikkat çekerek, “İşçi sınıfı taşeronlaşma ile karşı karşıyadır. Taşeronlaşma, işçi sınıfına bulaştırılmış kanserdir” şeklinde konuştu.
Yol İş Sendikası Malatya 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Sülü de, 8 yıldır sendikada görev yaptığını son bir yıldır ise başkan olduğunu belirterek, “Yasalarda, özgür sendikacılığı sağlayacak iyileştirmeler yapılmasını bekliyoruz. Taşeron hastalığının devam etmesi, işçileri üzmüştür” dedi.

Belediye İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Osman Nuri Solmazgül de, Türk İş’i tenkit ederek, “Bir zamanlar hükümet yıkan ve kuran Türk İş, kan kaybediyor” diyerek, taşeron işçi sistemini eleştirdi.

Divan başkanlığını Bekir Avcı’nın yaptığı Yol İş Sendikası Malatya 1 Nolu Şubesi seçiminde, mevcut başkanı Mustafa Sülü ile sendikanın Genel Sekreteri olan Kadir Kılıç aday oldu.

Yol İş Sendikası Malatya 1 Nolu Şubesi Genel Kurulu'nda başkanlığa tekrar Mustafa Sülü seçildi.
Malatya Büyükşehir Belediye konferans salonunda yapılan ve divan başkanlığını Bekir Avcı’nın yaptığı Yol İş Sendikası Malatya 1 Nolu Şubesi Genel Kurul ve seçiminde, mevcut Başkan Mustafa Sülü ile sendikanın Genel Sekreteri Kadir Kılıç yarıştı. Kahramanmaraş’tan gelen üyelerin de yer aldığı seçim sonucunda mevcut Başkan Mustafa Sülü 264 oy, diğer aday Kadir Kılıç ise 121 oy aldı. 405 üyenin oy kullandığı seçimde 20 oy ise geçersiz sayıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 867
Bu Ay : 8013
Toplam : 8013

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom