Eczacılık Fakültesi Mezunlarını Verdi

İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından düzenlenen bir törenle 2013-2014 akademik yılının mezun öğrencileri yemin ettiler.

Eczacılık Fakültesi Mezunlarını Verdi Malatya Haber

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan törene Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Heyecan ve mutluluğun birlikte yaşandığı törende mezun öğrenciler adına konuşan Fakülte birincisi Canan Taygar, “Bu diplomayı aldıktan sonra hepimiz güzel ülkemizin farklı yerlerine dağılarak mesleğimizi icra etmeye başlayacağız. Ailelerimizin, toplumun ve ülkemizin bizden beklentilerinin neler olduğunun farkındayız. Eğitimimiz süresince kazanmış olduğumuz mesleki etik değerlerimize ve yeminimize bağlı kalarak bu beklentileri karşılayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir ise konuşmasında, “Eczacılık, her şeyden önce, insan sağlığını merkeze alan, temeli sadece kendisinin ve çalışanlarının emeği sonucunda hastalarıyla arasında organik bağ olan bir meslektir.  Bu yüzden insan ve toplum sağlığına hizmet eden, sizlere son derece ciddi sorumluluklar yükleyen, değerli bir meslektir. Bu gün gururla yemin törenlerini yaptığımız sevgili genç arkadaşlarımız, özverili çalışmaları sayesinde bugünkü başarıya kavuşmuşlardır. Kendilerini yürekten kutlarken eczacılık mesleğinin onurunu koruyan ve yücelten, evrensel bilim ve teknolojiyi esas alarak, ilacın üretiminden tüketimine kadar geçen her aşamada etkin görev ve sorumluluk üstlenen eczacılar olacağınızdan emin olduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından mezun eczacı adayları yemin ettiler. Kurulduğu günden bugüne toplam 257 mezun veren İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bu yıl 42 öğrenciyi mezun etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 286
Bu Ay : 5480
Toplam : 5480

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom