AKP Kadın Kolları Kan Bağışında Bulundu

AK Parti Malatya İl Kadın Kolları tarafından Kızılay’a kan bağış kampanyası düzenlendi.

AKP Kadın Kolları Kan Bağışında Bulundu Malatya Haber

Kızılay’ın Soykan Parkı ve Eski Belediye Meydanı’ndaki seyyar kan toplama istasyonlarında 2 gün süreyle başlattığı kan toplama kampanyasına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da katılarak, kampanyadan dolayı Kadın Kolları tebrik etti.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt, “Kızılay ve AK Parti Kadın Kolları işbirliği ile kan bağışı programı başlattık. Kampanyamız 2 gün sürecek. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır bize bu anlamda destek verdiler. Kan acil ihtiyaç değil, sürekli ihtiyaç. Önümüzde Ramazan ayı var, bu ayda kan bağışı çok düştüğü için AK Parti Kadın Kolları olarak böyle bir çalışma içerisine girdik. Ne kadar kan bağışında bulunursak, Ramazan ayına da o kadar hazırlıklı oluruz diye Türkiye genelinde böyle bir çalışma başlattık. Bütün vatandaşlarımızı müsait oldukları ölçüde kan bağışına davet ediyoruz. Kan bağışı aynı zamanda insan sağlığı içinde çok gerekli ve önemli. Aynı zamanda Peygamber Efendimizin sünneti ve tavsiyesi” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Kadın Kollarımıza, değerli Başkanımız Emine Akkurt başta olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum. Güzel bir sosyal proje. Malatya halkı gerçekten duyarlı. Malatya’da toplanan kan miktarı çevre illere göre Türkiye ortalamasının üzerinde görülüyor. Malatya kamuoyunu da bu konuda duyarlı. Kanın nereye gideceğini bilmeden bağışta bulunmak gerçekten insanlık için çok önemli. Malatya halkı bu konuda bilinçli. Kızılay Malatya Kan Merkezi de bu konuda başarılı. Bu tür örnek projelerin artmasını diliyorum” diye konuştu.
Çakır, her iki noktadaki kan bağışı noktalarını ziyaret ederek, kadın kollarını tebrik etti ve kan bağışında bulunan vatandaşlara teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 217
Bu Ay : 5411
Toplam : 5411

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom