Yazıcıoğlu İçin 35 STK'dan Basın Açıklaması

Alperen Ocakları Malatya İl binası önünde, BBP lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadete erdiği kaza dosyasının akamete uğramaması için Malatya’da bulunan 35 sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin desteğiyle ortak bir basın bildirisi okundu.

Yazıcıoğlu İçin 35 STK'dan Basın Açıklaması Malatya Haber

Dörtyol’daki Alperen Alperen Ocakları İl binası önünde yol bir süre trafiğe kapatıldı.

Malatya Alperen Ocakları İl Başkanı Süleyman Solmazgül, “25 Mart 2009’da Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı rahmetli liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki çok değerli dava arkadaşımızı şüpheli bir helikopter kazasında hayatını kaybetmelerine ilişkin Cumhurbaşkanımız Devlet Denetleme Kurulu'nu harekete geçirdi ve şüpheler derinleşmişti, dosya bu sayede rayına girmişti.

Milletimiz bu karardan sonra bu dosyanın aydınlatılacağı kanaatine varmıştı. Ancak özel Yetkili Mahkemelerin kapatılması ile milletimiz bu dosyanın kapatılacağı inancına kapıldı. Şimdi ise 5 yıldır soruşturma aşamasında kalan 130 klasörden oluşan dosyanın Malatya adliyesinden Kahramanmaraş adliyesine sevk edilmesi, dosyanın el çabukluğuyla ulu orta bir şekilde incelendiği şüphesi taşımaktayız. Dava dosyalarına kısmi olarak takipsizlik kararı verilmesi davayı basite indirgeyip, dosyayı kapatma girişimi kabul edilebilir değildir” ifadelerini kullandı.

“Yetkili ve etkili mercilere iletmek isteriz ki; Rahmetli Liderimiz Sayın Muhsin Yazıcıoğlu sadece Büyük Birlik Partisi'nin, Türk-İslam Ülkücüleri'nin, Alperenler'in lideri değil, Kosova'dan Doğu Türkistan'a, Kırım'dan Filistin'e İslam sancağının dalgalandığı, misyonu itibarıyla tüm mazlum, mahzun İslam ümmetinin ve Türk milletinin huzurunu, bağımsızlığını, müreffeh bir hayat yaşamasını ikame etmek için bu uğurda; ömrünü İ'lay-ı Kelimetullah davasına vakf etmiş şerefli bir evladı ve lideri idi/'Kürdü Türkmeni Alevisi Sünnisi kardeşçe yaşadığı bir Türkiye hayal ediyorum" diyen ve "Aynı kilimin motifleriyiz" vurgusunu Türk siyaseti terminolojisine kabul ettiren, 28 Şubat Post Modern Darbe sürecinde " namlusunu milletine çevirmiş tanka selam durmam" diyen bir liderdi. Ebedi hayatı kendisine gaye edinmiş. Bir siyasetçi değil gerçek bir Müslüman devlet adamlarından biri idi.

Yaşayışı ve inancı mütevazi idi. Muhsin başkanı sevmeyen bir insanı tasavvur edemiyoruz” diyen Solmazgül, daha sonra özetle şunları söyledi:

“Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu dosyasının akamete uğramasına asla müsaade etmeyeceğiz. Hukuki yollardan olayın aydınlatılması için 5 yıl zaman zarfında sabırla, suhuletle tüm vicdani ve tarihi tecrübelerimizle bekledik ancak gelinen nokta ve verilen şuy-u vukuudan beter denilecek olan bu karara rızamız yoktur. Müslüman Türk Milleti ve İslam alemi "Muhsin Yazıcıoğlu öldürüldü" algısını hala yaşamakta iken Malatya'dan kısa bir süre önce Kahramanmaraş'a sevk edilen bu dosyanın fiilen akamete uğratılmasına müsaade etmeyeceğiz.

Yetkili ve etkili mercilere çağrıda bulunuyoruz bu kaza/suikast dosyasının aydınlatılmasını talep ediyoruz. Burada bulunan tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri bize şunu gösteriyor ki Muhsin başkanın ayrıştırıcı ve ötekileştirici bir lider olmadığını tam aksine birleştirici bir lider olduğunu bir kez daha tarihe not düşme adına gerçekleşmiştir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 249
Bu Ay : 16385
Toplam : 16385

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom