Malatya'da Ramazan Hazırlıkları Başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, düzenleyecekleri kültürel faaliyetlerde Sivil Toplum Kuruluşlarıyla (STK) beraber hareket edeceklerini belirterek, Ramazan ayı etkinlikleri hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi.

Malatya'da Ramazan Hazırlıkları Başladı Malatya Haber

Tarım Sigortaları İşletmesi A.Ş (TARSİM) Malatya Bölge Koordinatörlüğü’nden Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş’ye getirilen Sabri Akın, Radyo Huzur’da “Huzurlu Sabahlar” programının konuğu olarak, Mehmet Zeyrek’in sorularını cevapladı.

Yeni görevinde, önceki görevlerinde olduğu gibi aynı stratejiyi izleyeceğini belirten Akın, STK’lar ile sürekli istişareler içinde olacaklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Kültürel etkinliklerde gerek TARSİM’deki, gerekse de MÜSİAD’daki çalışmalarımızdan yöntem olarak daha çok paylaşımcı, daha çok katılımcı bir yol izledik. Özellikle Malatya’da kültürel faaliyetlerde, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla istişareler ederek hareket edeceğiz. Bunu da önümüzdeki Ramazan etkinliklerinde göreceksiniz.”

Ramazan ayında “Aspuzu Geceleri”nin farklı bir atmosferde geçeceğini söyleyen Akın, Kadir Gecesi için önemli projelerinin olduğunu ve bu geceye özel anlamlı programlar düzenleyeceklerini ifade etti. Akın, Kadir Gecesi etkinlikleriyle ilgili “Kadir gecelerini ileride farklı boyutlarda düzenlemeyi düşünüyoruz. Uluslar arası katılımların olduğu ve gerçekten de o gecenin ruhuna uygun olan Kur’an tilavetinin olduğu bir gece düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu sene de öyle bir hedefimiz var” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 566
Bu Ay : 7363
Toplam : 7363

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom