5 Haziran Dünya Çevre Günü

Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı İbrahim Güngör, “Biz iş adamları para kazanacağız diye çevreyi kirletip, insanlara zarar verme hakkımız yoktur” dedi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü Malatya Haber

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, özellikle organize sanayi bölgelerindeki çevre konusuna temas eden MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, “Mesela Malatya Organize Sanayi Bölgesi’nde önce arıtma tesisi yoktu. Şimdi, arıtma tesisi var. 1’nci ve 2’nci organize sanayi bölgelerinin atık suları bu arıtma tesisine bağlandı. Ancak mevcut arıtma tesisinin 3’ncü organize sanayi bölgesi için yeterli olmayacağı kanısındayım. 3’ncü Organize Sanayi Bölgesi faaliyete geçince, eğer mevcut arıtma tesisi yeterli olmazsa, artık yenisi mi yapılır yoksa bu arıtma tesisine mi bağlanır onu zaman gösterecektir” ifadelerini kullandı.

Organize sanayi bölgelerindeki fabrikaların atık sularının kesinlikle arıtılması gerektiğini söyleyen Güngör, “Organize sanayi bölgelerindeki fabrikaların atık suları bakteri ürettiği için, hem ağaçlara hem de sebzelere zararlıdır” şeklinde konuştu.

“Biz iş adamları para kazanacağız diye çevreyi kirletip, insanlara zarar verme hakkımız yoktur” diyen İbrahim Güngör, “Malatya’nın toprakları temizdir. Bir İzmit’teki sanayinin toprakları gibi değil. Topraklarımızın temiz olarak kalması için biz sanayiciler başta olmak üzere herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 480
Bu Ay : 4278
Toplam : 4278

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom