Gezi Eyleminin 1. Yıldönümü

Gezi Parkı eyleminin birinci yıl dönümü nedeniyle Arguvan'da anma programı düzenlendi.

Gezi Eyleminin 1. Yıldönümü Malatya İlçe

Programda öncesinde Gezi parkı eyleminde ve Soma’da maden faciasında hayatını kaybedenler ile CHP İstanbul Milletvekili merhum Ferit Mevlüt Aslanoğlu için saygı duruşunda bulunuldu.

Arguvan İlçe Merkezi'ndeki Nazım Hikmet Meydanı'nda düzenlenen programda konuşan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "Geçtiğimiz yıl Haziran ayında başlayan Gezi hareketi bir yılını doldurdu. Birinci yılında da Gezi ruhunun ne kadar diri olduğunu ve her geçen gün güçlendiğini ülke genelinde yapılan kitlesel etkinliklerde ve bu gün Arguvan’da bir kez daha görüyoruz. Gezi direnişi sırasında özgürlük mücadelesi vererek gencecik yaşta hayatını kaybeden ve sağduyulu bütün vatandaşlarımızı derin bir hüzne boğan kardeşlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz. Yine bu direniş sırasında yaralanan ve fiziksel kayıplara uğrayan kardeşlerimize de saygı ve selamlarımı sunarım. Gezi’de farklı toplum kesimlerinden vatandaşlar ülkemizde giderek kısıtlanan ve baskı altına alınan özgürlükler için bir araya gelerek tarihi bir demokrasi mücadelesi ortaya koymuşlardır" dedi.

CHP Arguvan İlçe Başkanı İbrahim Çopur ise, "Gezi hareketi iktidarın tüm bu olumsuz koşullarını demokratik yöntemlerle frenlenmesi için bir çağrı yapmıştır. Maalesef Gezi hareketinde gençlerimizin hayatlarını kaybetmesine rağmen bu gün gelinen noktada iktidarın baskıcı tutumu değişmemiştir" görüşünü savundu.
Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş da, hukuksuzluklara ve haksızlıklara karşı duracaklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Arguvan'da çok yaşamadığımız ama artık bundan sonra hep birlikte hukuksuzluklara, haksızlıklara, karşıt duracağımız, sesimizi yükselteceğimiz bir günü daha sizlerle birlikte yaşıyoruz. Gezi’de farklı toplum kesimlerinden vatandaşlar ülkemizde giderek kısıtlanan ve baskı altına alınan özgürlükler için bir araya gelerek tarihi bir demokrasi mücadelesi ortaya koymuşlardır. Bu direniş, toplumun her kesimden katılımıyla büyük bir kitle hareketine dönüşmüş, sadece İstanbul’la sınırlı kalmamış yurdun dört bir tarafından desteklenmiştir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 598
Bu Ay : 4042
Toplam : 4042

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom