Orman Haftası Çerçevesinde Etkinlikler

Malatya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Orman Haftası ve Orman Genel Müdürlüğü’nün 175. Yıl kutlamaları çerçevesinde bir dizi etkinlikler yapılıyor.

Orman Haftası Çerçevesinde Etkinlikler Malatya Haber

Etkinlikler kapsamında Malatya Belediyesi’nden Orman İşletme Müdürlüğü’ne kadar yaklaşık 25 araçlık konvoy düzenlendi.

Orman Haftası ve Orman Genel Müdürlüğü’nün 175. Yıl kutlamaları ile ilgili açıklama yapan Malatya Orman İşletme Müdür Yardımcısı Arif Biricik, “Orman Haftası ve Orman Genel Müdürlüğünün 175. Yıl kutlamaları çerçevesinde resim sergisi açıldı, konvoy düzenlendi. Yangın ekibi araçlarımız, dairemizin hizmet araçları ve diğer araçlarla kortej geçişi yaptılar. Yarın saat 10.00’da Orduzu Pınar Başı'nda katılımcılarla beraber doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz.

Bakanlığımız Orman Genel Müdürlüğü’nün bize verdiği emirler doğrultusunda bu çalışmaları yapmış bulunmaktayız. İşletme Müdürlüğü olarak daha ağırlıklı erozyon kontrol çalışmalarını yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.
Biricik şunları söyledi:

“Bu yıl 4 bin hektar alanda ağaçlandırma ve erozyon kontrol çalışması vardır. 100 hektar ağaçlandırma ve 200 hektar mera ıslah programı gerçekleştirdik. 14 bin 600 hektar erozyon kontrol ve toprak muhafaza bakım çalışmalarız bulunmaktadır. Şu anda toprak muhafaza bakım çalışmalarımızın yarısından fazlasını bitirmiş olduk. Erozyon kontrol çalışmaları içerisinde de bin hektar alanda çalışmamızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Sene sonu itibarıyla tüm çalışmaları bitirmiş olacağız.

Yine erozyon kontrol çalışmalarında Türkiye çapına ilimiz en önde olan illerden birisi olacaktır. 2014 yılı ilkbahar döneminde özellikle toprak işlemelerimizi 200 hektarı Karakaya sağ sahil baraj havzasında ve Turgut Özel Barajı havzasında çalışmalarımızı bitirmiş bulunmaktayız. Arapgir ilçemizde 2 bin hektarlık bir çalışmamız olacak. Bu çalışmalarımız alıç üretimine yönelik olarak gerçekleştirilecektir. Arapgir ve Pütürge ilçelerindeki çalışmalarımızla birlikte 4 bin hektarlık alanda çalışmalarımızı tamamlamayı planlıyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 694
Bu Ay : 4251
Toplam : 4251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom