Tohma Çayı'nda İstinat Duvarı Çalışmaları

Malatya’nın Darende ilçesinin içerisinden geçen ve zaman zaman meydana gelen taşkınlarla etrafını tahrip eden Tohma Çayı kenarına Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü tarafından yapılan istinat duvarı çalışmaları devam ediyor.

Tohma Çayı'nda İstinat Duvarı Çalışmaları Malatya İlçe

Geçtiğimiz yıllarda başlatılan çalışmaların tamamlanması ile Köprügüzü ve Gökyar köprüsü arasındaki bölüm tamamen istinat duvarlı olacak. Üzerine ferforje korkuluk demirleri yapılarak ve Tohma Çayı kenarında bir sahil yolu ortaya çıkacak proje kapsamında iki de köprü yapılacak. Çalışma yapılan kısımlarda Tohma Çayı yatağı da temizleniyor. Çalışmaların tamamlanması sonrasında Darende Belediyesi yaptıracağı düzenlemelerle bölgeye mini parklar, gezinti ve yürüyüş yolları Tohma Çayı kenarının insanların hizmetine sunma amaçlanıyor.

Vatandaşlardan Tohma Çayına ve civarına çöp dökmemelerini isteyen Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser yapılan çalışmalarla ilgili, “Böyle güzel bir güzergahımız var burayı halkımıza açacak onlar için güzel dinlenme alanları yürüyüş, bisiklet parkurları, parklar inşa edeceğiz. İlçemizi her yönüyle daha yaşanabilir yapacak ve güzelleştireceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 37
Bu Ay : 6834
Toplam : 6834

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom