Dilek Anadolu Lisesi Birinci Oldu

Malatya Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi yarışmasının finali yapıldı.

Dilek Anadolu Lisesi Birinci Oldu Malatya Kültür-Sanat

Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt İlçe Müftülüğü'nün katkılarıyla Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından özel bir kolejin konferans salonunda gerçekleştirilen yarışmanın finali büyük bir heyecana sahne oldu.

Liseler arası finalde Turgut Özal Anadolu Lisesi, Dilek Anadolu Lisesi, Kolukısa Anadolu Lisesi ve Akmercan Anadolu Lisesi yarıştı. 15 sorunun sorulduğu finalde 120 puan toplayan Dilek Anadolu Lisesi yarışmanın birincisi oldu. Yarışmanın ikinci ve üçüncüsünü yedek sorular belirledi. 15 soru sonunda 110 puan toplayan Turgut Özal Anadolu Lisesi ile Akmercan Anadolu Lisesine yedek sorular soruldu. Yedek sorular sonunda Akmercan Anadolu Lisesi ikinciliği elde ederken, Turgut Özal Anadolu Lisesi üçüncü, Kolukısa Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu.

Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hayrettin Gürsul, "Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt İlçe Müftülüğü ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak farklı bir etkinlik olsun diye Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınlarından olan Hatemül-Enbiya adlı kitaptan 3 bin adet ortaokul ve lise öğrencilerimize dağıttık. Dönüşümlü olarak 10 bin öğrenciye bu kitabı Nisan ayından bu yana okutuyoruz. Kitabı içeriğiyle ilgili sınıflar ve okullar arası öğrenciler arasında bilgi yarışmaları yaptırıldı. Derece yapan öğrencilere kitap hediye edildi. Böylece okullarımızın yarışma takımları belirlendi. 5 Mayıs'tan bu yana 60 ortaokulumuz, 35 lisemiz yarıştı" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 174
Bu Ay : 1703
Toplam : 1703

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom