Nemrut Yolu düzeltilmeli

Malatya İl Genel Meclisi toplantısında 3 kurumun 2010 yatırım taslak programı ele alındı.

Nemrut Yolu düzeltilmeli Malatya İlçe

İl Özel İdaresi Salonu'nda Naci Şavata başkanlığında düzenlenen toplantıda, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, İl Özel İdaresi kanalıyla önümüzdeki yıl yapılması istenen taslak program görüşüldü.
Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay burada yaptığı konuşmada, İl Özel İdaresi kanalıyla önümüzdeki yıl yapılması istenen taslak programı dile getirirken, toplam 850 bin TL ödenek istediklerini bildirdi. Yeşilyurt ilçesi tarihi evler, Arapgir ilçesi Çoban Paşa Konağı, Darende ilçesi Zengibar Kale Kapısı, Kale ilçesinde bir eser, Aslantepe Höyüğü'nün açık hava müzesi haline dönüştürülmesi ve Nemrut Dağı yolu konularında ödenek talep ettiklerini söyleyenn Derviş Özbay, Nemrut Dağı'nın Malatya bölümünde
bulunan otelin ise elden geçirilerek turizme uygun hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.
Özbay, Nemrut Dağı'nda Adıyaman ile Malatya yolunun birleştirilmesi için proje hazırlandığını dile getirip, "Gelen turist yol çilesi çekiyor. Turist kaybı demek, Türkiye'nin kaybıdır" ifadelerini kullandı. Derviş Özbay, Nemrut Dağı'na Malatya güzergahından gidilirken yolun iyileştirilmesi gerektiğine de dikkat çekti.
İl Genel Meclisi üyeleri de, Darende ilçesindeki Ozan Mescidi, Akçadağ ilçesindeki Kültür Merkezi, Doğanşeahir ilçesindeki surlar, Kuluncak ilçesindeki mozaikler ve Battalgazi ilçesindeki surların onarılması talebiyle ilgili konularında bilgi aldılar.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 872
Bu Ay : 1607
Toplam : 1607

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom