Acil Sorunları Öncelikle Çözeceğiz

İlçe gezilerine ara vermeden devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kuluncak ilçesinde incelemelerde bulunup, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Acil Sorunları Öncelikle Çözeceğiz Malatya İlçe

Kuluncak gezisine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Genel Sekreter Vekili İsmail Nacar, Genel Sekreter Yardımcısı Alican Bozkurt, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz ile bazı daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilk olarak ilçe belediye başkanı Mehmet Boyraz’ı ziyaret ederek, kendisinden ilçe hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Gündoğdu yeni yatırımları anlattı

 

İlçe gezisi sırasında Kaymakamlığı da ziyaret eden Başkan Çakır, Kaymakam Hasan Gündoğdu’dan, Kuluncak’a yapılacak yatırımlar ile ilgili bilgiler aldı.

 

Kuluncak’ta çıkan termal sıcak suyu sağlık turizmi açısından değerlendirmeye gayret ettiklerini belirten Kaymakam Gündoğdu, “Malatyalı iş adamlarımızın bazı yatırımları olacak. Bizler şuan alt yapı sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz. Alt yapı hizmetleri hazır olduğu takdirde Kuluncak için büyük önem taşıyan bu yatırıma başlanılacak.

 

Bunun yanında sağlıklı besin olarak adlandırılan dünyaca meşhur kinoa bitkisini Türkiye’de eken ikinci bölgeyiz. Ürünü Kuluncak’ta 3 farklı noktada yetiştiriyoruz. Sulu ve susuz yetişebiliyor. Kinoa pahalı bir bitki, denemeler sonunda yüksek verim alırsak, Malatya’ya alternatif bir ürün daha kazandırmış olacağız” dedi.

 

Başkan Çakır, daha sonra Kuluncak’a bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Mahallelerin sorunlarını Başkan Çakır ve ilgili daire başkanlarına ileten muhtarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

 

Başkan Boyraz:Kuluncaklılar özlenen hizmetleri 5 yıl içinde alacak

 

Toplantıda Kuluncak İlçesinin sorunları hakkında bilgiler veren Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Kuluncak’ın 28 mahalleden oluştuğunu, toplam nüfusunun ise yaklaşık 9 bin olduğunu söyledi.

 

Kuluncak’ın 1991 yılında ilçe olduğunu ifade eden Boyraz, “Her ilçenin olduğu gibi bizim de sorunlarımız var. Acil çözülmesi gereken birçok sorun birikmiş durumda. Kuluncaklıların Büyükşehir Belediyemizden çok büyük beklentileri var. El ele bizlere yakışır şekilde milletimize hizmet edeceğiz. Kuluncaklılar özlenen ve beklenen hizmeti bu 5 yıl içinde fazlasıyla alacak. Buraya kadar gelip sorunlarımızı dinlediğiniz için şahsınız başta olmak üzere bütün Büyükşehir çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Çakır: Kuluncak’ın sorunlarını çözüp, güzel hizmetlerle buluşturacağız

 

Büyükşehir yapılanmasının halen devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapılanma devam ederken saha çalışmalarına da hız verdiklerini kaydederek, amaçlarının Malatya’nın dört bir tarafında olduğu gibi Kuluncak’ın da var olan sorunlarını çözüp, güzel hizmetlerle buluşturmak olduğunu söyledi.

 

Malatya’nın her noktasında çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Çakır, “Bizler sorunların tespiti için fizibilite çalışması yapıyoruz. Mevcut ekiplerimiz araç gereç ve malzemelerle sahaya çıktı. Yeni ekipler de oluşturuyoruz. İş makineleri noktasında eksiklerimiz var. Bu eksiklikleri zamana yayarak gidereceğiz. Bölge bölge yapılanma yaparak sorumluluk alanları oluşturduk. Şimdi bu sorumluluk alanlarına ekiplerimizi gönderiyoruz. Var olan sorunları aciliyet sırasına göre çözmeye gayret ediyoruz.

 

Kuluncak, ender güzellikte olan ve turizm potansiyeli yüksek bir ilçemiz. En büyük hedefimiz bütün ilçe ve mahallelerimizin kanalizasyon, içme suyu sorununu çözmek. Bunun için yoğun gayret gösteriyoruz. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz içme suyu konusunda hassas olmalarıdır. İçme suyunda kaçak kullanıma izin vermemeli, israftan uzak durmalıyız. Su kaynaklarımızın durumu ortada, muhtarlarımızdan da bu konuda Büyükşehir ve ilçe belediyelerimize yardım etmesini bekliyoruz” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, düzenlenen toplantının ardından ilçe gezisi kapsamında Kuluncak’a yapılacak yatırımlarla ilgili incelemelerde de bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 836
Bu Ay : 3380
Toplam : 3380

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom