Vatandaş Rahatsız İlgilenen Yok

Malatya merkezde açıktan alkol alınmasına bir çözüm bulunmazken, vatandaşların rahatsızlığı ile ilgilenen olmadığı bildirildi.

Vatandaş Rahatsız İlgilenen Yok Malatya Haber

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Tecde Mahallesi Kayısı Araştırma İstasyonu’nun üst kısmına gelen Derme Kanalı üstünü açık meyhane haline dönüştürenler attıkları şişe ve naylon poşetler ile çevreye büyük zarar verirken, alkollülerin araçlarında yüksek müzik çalmaları ve naraları vatandaşları rahatsız ediyor.

Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, “Yakınında vadi konakları bulunan Derme Kanalı kenarında bulunan boş alanlar içki içenlerin meskeni haline gelmiş durumda. Özellikle hafta sonları, öğleden sonraları, akşam ve geceleri bu alanlar adeta açık meyhane oldu. Araçlarla bu alana gelenler gerek araçların içerisinde gerekse yol kenarında içki içiyorlar. Bu alanların yakınında bulunan semt sakinleri çok rahatsızlar. Bu alanı açık bir meyhane gibi kullananlar ayrıca içki şişelerini ve naylon poşetlerini gelişigüzel çevreye atıyorlar. Konuyu daha önceden de gündeme getirdik ancak ilgilenen olmadı. Bu bölgeye levha asılıp, içki içilmemesi ve çevrenin kirletilmemesi konusunda ikazda bulunmalı” ifadelerini kullandı.

Alkol alanların çevreyi rahatsız ettiği gibi daha sonra araçları ile giderken de trafiği tehlikeye soktuklarını söyleyen Ali Yiğit, emniyet ilgili ve yetkilileri güvenlik açısından, belediye ise çevre temizliği konusunda üzerlerine düşeni yapmalarını istediklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 284
Bu Ay : 6368
Toplam : 6368

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom