'Otizmi Fark Et'

Malatya Fethi Gemuhluoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri, yaşadıkları topluma karşı duyarlılıklarını ortaya koyacak bir projeye imza atıyor.

'Otizmi Fark Et' Malatya Haber

Proje sorumlusu Ferhat Yılmaz, projeyle ilgili şu bilgilere yer verdi:

“Bu proje Genç Hayat Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ortaklığında ‘Renk Çemberi Projesi’ kapsamında gerçekleşmektedir. Öğrenciler uygulamakta olduğu sosyal sorumluluk projeleri için okul derslerinden sonra otizmli çocuklarla beraber şarkılar söyleyerek, resimler çizerek, oyunlar oynayarak, fidanlar dikerek, okullar arası ziyaretler gerçekleştirerek zamanlarını değerlendiriyorlar. Amaçları otizmin bir eksiklik değil de bir farklılık olduğunu topluma göstererek, otizmli çocukların gizli kalmış yeteneklerini açığa çıkarmak, toplumda duyarlılık, farkındalık ve pozitif ayrımcılık oluşturmaktır.”

‘Otizmi Fark Et, Hayatı Paylaş’ isimli projeleri kapsamında taleplerini iletmek için Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu’nu ve Yeşilyurt Belediye Başkanlığı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Malatya Şubesi, Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi gibi birçok kurumu bunun yanı sıra Malatya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünü ziyaret etti.

Proje kapsamında yapılacak son etkinlik 4 Haziran Çarşamba günü Malatya Park AVM’de gerçekleştirilecek. Yapılacak olan bu son etkinlikten birçok kişinin haberdar olması ve projenin hedeflerine ulaşabilmesi için öğrenciler; Proje sorumlusu öğretmenleri Ferhat Yılmaz eşliğinde bir tanıtım filmi de çekti. Sosyal medyada yer alan bu tanıtım filmi ayrıca Malatya Park’ta bulunan dev ekranlarda gösterilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 111
Bu Ay : 4477
Toplam : 4477

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom