Soma İçin Kampanya Başlatıldı

Manisa Soma’da meydana gelen kömür maden faciasında mağdur olan ailelere yardım için açılan hesaba, Yazar Sinan Yağmur ve Feridun Özdemir ’un imzaladıkları kitaplarının satışından elde edilecek gelir yatırılacak.

Soma İçin Kampanya Başlatıldı Malatya Haber

Malatya Deniz Kitabeleri’nin organizesi ile Yazar Sinan Yağmur ve Feridun Özdemir kitap imza günü düzenledi. Programda konuşan Malatya Deniz Kitabeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir, “13 Mayıs 2014 günü Soma'da 301 insanımızın ölümüyle sonuçlanan maden kazası Türkiye'yi ve bizleri derin bir yasa boğmuştur. Biliyoruz ki ateş düştüğü yeri yakmakla kalmıyor çevresindekileri de yakıyor. Belki uzanan yardım elleri o ateşi bir nebze azaltacak, geride kalan yetimlere, eşsizlere hayatta tutunacak bir dal olacak. Deniz kitapevleri olarak biliyoruz ki oradaki ateşi söndüremeyiz ama uzanan, uzatılan bir yardım eli olabiliriz. Bugün mağazamızdaki tüm kitap satışlarından elde edeceğimiz karın tamamını Malatya-Soma Yürek Yüreğe kampanyası ile Soma ya bağışlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Yazar Feridun Özdemir ise, "Allah Var Problem Yok" kitabının ardından 3 Haziran’da çıkacak yeni kitabımı "Allah de Kalbim" kitabımın ilk imza ve galasını Malatya’daki Soma Yürek Yüreğe" yardım kampanyası için Malatya’da kitaplarını imzalıyorum” diyerek, "Allah de Kalbim" kitabımın ilk imza ve galasını Malatya’daki Soma Yürek Yüreğe" kampanyası için imzalamaktan dolayı mutluluğu dile getirip, “Gün geçtikçe hayat çok zorlaşıyor. Filistin, Arakan, Suriye, Mısır ‘da problem ve sıkıntı var. Memleketimizde ise her taraftan sıkıntı ve problemler çıkarılıyor. İnsan bugün problemler halkasına sarılmış ve bunların içerisinde kaybolmuş durumda. Bu kadar problem ve sıkıntı var ama, Allah da var. Ufacık bir sivilceyi bile kaldıracak kudrette değiliz. Ancak, Allah’a güvenip sığındıktan sonra hangi yükün altında insan kalkamaz ki. Dua et, hep hakkı yüreğinden haykır. Hep Allah de. "Allah de Kalbim" kitabımda da duanın önemini anlatıyorum” ifadelerini kullandı.

Yazar Sinan Yağmur ise, Soma için açılan kampanyaya destek vermek üzere Malatya’da bulunduklarını söyleyerek, “Bugün burada, tüm kitap satışlarından elde edilecek karın tamamını Malatya-Soma Yürek Yüreğe kampanyası ile Soma ya bağışlanacaktır. Türkiye’nin tarihinde her zaman dik duruşuyla yer alan Malatya halkına teşekkür ediyorum. Malatya Deniz Kitabeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir’e teşekkür ederim. Ayrıca Mesut bey, okul açıldığında Soma’daki öğrencilere kırtasiye gönderecektir” şeklinde konuştu.

Mesut Özdemir, yazarlara tepside kuru kayısı da hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 859
Bu Ay : 6053
Toplam : 6053

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom