Semt Konağı Törenle Açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımını tamamlanan Kiltepe-Çarmuzu Semt Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Semt Konağı Törenle Açıldı Malatya Haber

Semt Konağı’nın açılış törenine AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, MESOB Başkanı Şevket Keskin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili İsmail Nacar, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, daire başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, seçimden hemen sonra dur durak bilmeden çalışmalar yapmaya başladıklarını belirterek, “Büyükşehir Belediyemiz Kiltepe ve Çarmuzu Mahallelerine hizmet verecek olan güzel bir eser kazandırdı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bugüne kadar 5 semt konağını Malatya’ya kazandırdıklarını belirterek, Çarmuzu ve Kiltepe’de sosyal ve kültürel hayatı olumlu etkileyecek bir tesisi hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Çakır şöyle konuştu, “Çarmuzu ve Kiltepe bölgesinde yoğun bir genç nüfusu var. Bu genç nüfusumuzu daha eğitimli, topluma daha faydalı insanlar olarak yetiştirmek en temel amacımız. Sosyal ve kültürel etkinliklerin de icra edileceği bu tesisimizde gençlerimiz ayrıca yeteneklerini geliştirme imkanı da bulabilecekler. Bu gayeyle hizmete açtığımız tesisleri daha anlamlı buluyoruz. Çarmuzu-Kiltepe Semt Konağının yapımına geçen yıl başladık. 1 yıl sonra çevre düzenlemeleriyle birlikte nezih bir mekan haline getirdik. Şuan konağımızdan 120 öğrencimiz istifade ediyor. Konağımızda ayrıca 6 sanatsal kursumuz var. Tesisimiz aynı zamanda çok amaçlı bir tesis, kadınlarımız ve genç kızlarımız da faydalanabilecekler. İhtiyaç olan her bölgemize bu konaklardan yapmayı planlıyoruz. Bu hizmetlerimizi, ilçelerimize ve kalabalık mahallelerimizde de yapacağız. Nasıl ki; Malatya’nın her metrekaresine yol, alt yapı, itfaiye, temizlik ve park bahçeler gibi birçok hizmet gidiyorsa, sosyal ve kültürel anlamda da gelişimleri sağlanacak” şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin törende yaptığı konuşmada “Böyle nezih sosyal ve kültürel aktivitelerin icra edileceği bir mekanı bu bölgeye kazandırdığı için Sayın Ahmet Çakır ve bütün ekibine en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah kendilerinden razı olsun. 2009 yılında göreve seçilen Sayın Ahmet Çakır ile beraber özellikle bu çevre yolunun altı diye bazı dönemlerde ötekileştirme diye algı oluşan buralara, maalesef devletten yerel hizmetlerin gelmediği noktasında arkadaşlarımız hep yakınırken, hamd olsun özellikle bakıyorum Yeşiltepe’nin öbür başından eski adıyla Boztepe’den-Yıldıztepe’ye kadar çevre yolunun altıda, çevre yolunun üstü kadar hizmet almaya başladı. Bu bölgede yaşayan çocuklarımız, yarınlarımızın mimarları olacaklar. Yarınlarımızın yöneticileri olacaklar. Yarınlarımızın siyasetçisi, devlet adamı olacak vasıfta yetişebilmeleri için böyle güzel evlere elbette ihtiyaç vardı. Diğer taraftan kızlarımızın, bacılarımızın, analarımızın el emeklerini, göz nurlarını icra edebilecekleri, yine sanatsal faaliyetlerin yapılabileceği güzel bir mekanın olması gerçekten güzel bir şey. Malatya’nın kimliğine, dokusuna uygun bir eser olmuş. Çocuklarımız sokaklarda boş zamanlarını geçireceğine, buralarda yeteneklerini geliştirebilirler” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından dua edilerek açılış kurdelesi kesildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 809
Bu Ay : 5175
Toplam : 5175

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom