AKP Madenleri Yerinde İnceledi

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi “Hekimhan, yurtiçi demir cevheri toplam üretim ve satışının yüzde 13 civarındaki kısmını gerçekleştirmiştir” dedi.

AKP Madenleri Yerinde İnceledi Malatya Haber

AK Parti yöneticileri, AK Parti Hekimhan Belediye Başkan Adayı Kemal Deniz ile Hekimhan Madencilik Müdürü Ramazan Çalışkan’ı makamında ziyaret etti.

İl Başkanı Tüfenkçi, işletmede incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Tüfenkçi, yaptığı konuşmada Manisa Soma’da yaşanan maden kazasını da değinerek iş güvenliği konusunda çok daha dikkatli ve sorumlu davranılması gerektiğini ifade etti.

Tüfenkçi, “Öncelikle genel taşeron sistemi kamuda yardımcı hizmetler ve teknoloji alanları dışında taşeronun tamamen kaldırılması çok önemsenmesi gereken bir gelişmedir. Torba tasarıyla yapılacak düzenlemede, yeraltı madenlerinde çalışma saatleri değiştirilerek 6 saate düşürülüyor. Yine emeklilik yaşının 50 yaşına düşürülmesi de diğer önemli bir gelişmedir. Ocakların kapalı olması halinde süre içerisinde maaşlarını hem işveren hem de duruma göre devlet vermesi de bu düzenlemeler arasında. Soma kazasında hayatını kaybeden işçilerin yakınlarına şehitlik haklarının tamamı verilmesi ve kendilerine ev yapılması da şehit ailelerimiz için ciddi bir destek olacaktır. Biz hükümet olarak maddi manevi ailelerimizin yanındayız. Türkiye güçlü ve büyük bir devlettir. En kısa sürede yaralar sarılarak hiçbir aile mağdur edilmeyecektir. Bakın Van’da deprem olduğunda biz 1 sene içerisinde yeni bir Van inşa ettik. Hamdolsun bugün yeni ve daha gelişmiş bir Van var’’.

Tüfenkçi, Hekimhan Madenciliklin Malatya ve Türkiye için önemli bir konumda olduğunu ifade ederek, "Hekimhan Madencilik A.Ş., 2007 yılından bu yana, Malatya ili Hekimhan ilçesi Deveci Köyu¨ bölgesindeki demir madeninde faaliyetlerini sürdürmekte olup, 2013 yılında yurtiçi demir cevheri toplam üretim ve satışının yüzde 13 civarındaki kısmını gerçekleştirmiştir. Ayrıca bu yıl içerisinde faaliyete geçecek olan kalsinasyon tesisiyle zenginleştirilerek iç ve dış pazara emsali bulunmayan bir hammadde arz edilecektir. Biz bu başarılı üretim sürecinde daha önce de olduğu gibi bundan sonra da Hekimhan Madencilik’e gerekli desteği sunarak yanlarında olacağız’’ dedi.

Hekimhan Madencilik Müdürü Ramazan Çelik ise konuşmasında iş güvenliği konusunda her türlü önlemin alındığını ifade ederek, ‘’ Bizler de çalışanlarımızla beraber sahadayız. Bizim çalışma sistemimiz yer üstünde olduğu için Soma ve benzeri kazaların olması mümkün değil. Buna rağmen patlatmalarımız oluyor. Bu patlatma esnasında çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bu konuda da fevkalade titiz çalışıyoruz. Ayrıca çevreyi de gözeterek çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom