30 Mayıs Türkiye Gündemi

30 Mayıs 2014 Türkiye Gündemi

30 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül’ün programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD'de Boston'daki Harvard Kennedy School'da konuşma yapacak.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 11.00’de ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'yi kabul edecek.

Başbakan Erdoğan’ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.30’da Shangrı La Bosphorus Otel’de Şah Deniz Doğalgaz Üretim Sahası ve TANAP Projesine Türkiye'nin Ortaklığına İlişkin İmza Törenine, saat 16.00'da Sinan Erdem Spor Salonu’nda İstanbul'un Fethi’nin 561. yıl dönümü münasebetiyle Birlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği’nce Ortaklaşa Düzenlenen "Fetih Ruhu, Fatih ve Gençlik" Konulu Kompozisyon Yarışması Ödül Törenine katılacak.

TBMM gündemi

- CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, saat 10.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Samsun Milletvekili Ahmet Haluk Koç, saat 11.00’de basın toplantısı düzenleyecek.
- MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, saat 13.00’de basın toplantısı düzenleyecek.
- HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, saat 14.30’da basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Tanzanya Dışişleri Bakanı Bernard Membe ile görüşmesinin ardından Darüsselam Limanı'nda bulunan Türk Deniz Görev Gücü'ne ait Oruç Reis fırkateyni ve Heybeliada korvetini ziyaret edecek, Türkiye'nin Darüsselam Büyükelçisi Ali Davutoğlu’nun onuruna vereceği resepsiyona katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Shangri La Bosphorus Otel’de saat 14.30’da, “Şahdeniz Doğalgaz Üretim Sahası ve TANAP Projesi’ne Türkiye’nin Ortaklığına İlişkin İmza Törenine katılacak.
- Gençlik Ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde saat 11.00’de Kenan Sofuoğlu'nu kabul edecek. Kılıç, saat 16.00’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda Fetih Ruhu, Fatih Ve Gençlik Kompozisyon Yarışması Ödül Törenine katılacak.
- Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya’da Satso Endüstri Meslek Lisesi temel atma töreni, Sakarya Akyazı Eyüp Genç Fen Lisesi okul binası ve öğrenci pansiyon açılışı, Hayrat Vakfı ‘‘Osmanlı Türkçesi Kursları Sertifika’’ töreni, Ak Parti Sakarya İl Danışma Meclisi Ve 4.Geleneksel Koruyucu Aile Yemeği programlarına katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri 

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Nasıl Bir Cumhurbaşkanı” konulu görüşmeler çerçevesinde, saat 10.30’da Kamu - Sen’i, saat 12.00’de Birleşik Kamu – İş’i, saat 14.00’de Emekliler Derneğini ziyaret edecek. Kılıçdaroğlu, saat 15.00’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya gelecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Bolu Abant'ta vuslat platformu'na ve vatandaşlarla cuma namazına katılacak.
- ODTÜ, saat 11.00’de kuruluşunun 58. yıl dönümü kutlayacak.
- TVYD Yönetim Kurulu Başkanı Zahid Akman, TVYD Yönetimi ile Azercosmos Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Nabiyev ve Yolchu Hasanov, Televizyon Yayıncıları Derneği(Celilağa İş Merkezi No.9 Kat.6 Daire 25 Mecidiyeköy)’nde saat 11.00’de, ortak basın toplantısı düzenleyecek.
- Mavi Marmara Gemisi Filosu Organizatörleri, Sarayburnu'ndaki Mavi Marmara Gemisinde saat 11.00’de, Mavi Marmara Davasıyla ilgili basın açıklaması düzenleyecek. Aynı gün ve adreste saat 21.00’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
- Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, saat 10.00’da Yerel Televizyonlar Gönüllülük Programı'na katılım sağlayarak gönüllü iletişim danışmanı olan yerel televizyon temsilcilerine sertifikalarını ve kimlik kartlarını verecek.
- Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Adana ve Mersin'de bazı ziyaretlerde bulunacak. 
- Nice Medya tarafından düzenlenen 2. Call Center Zirvesi, Haliç Kongre Merkezi’nde saat 09.30’da başlayacak. 
- İHD İstanbul Şubesi Toplantı Salonunda saat 11.00’de, Kırklareli’nde Kürt öğrencilere yönelik linç iddialarına ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
- Nükleer Enerji Platformu İstanbul Bileşenleri, Grand Cevahir Otel önünde saat 12.30’da, otelde yapılacak ‘İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi’ni protesto edecek.
- Özel Marmara Evleri İhlas İlkokulu ve Ortaokulu’nun düzenleyeceği “Altın Çocuk Bilim Teknik Fuarı”, Özel Marmara Evleri İhlas İlkokulu Lobisi İhlas Marmara Evleri 1 Yakuplu’da saat 10.00’da açılacak.
- Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Hasbahçe Etkinlik Alanında saat 13.00’te, “Kağıthane Gençlik Festivali’ne katılacak.
- Adli Bilimler Uzmanı ve PennState Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Reena Roy, Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi, Nermin Tarhan Konferans Salonunda saat 14.00’te, , “Katil Kim” başlıklı bir konferans verecek.
- Friedrich Ebert Vakfı, KÜYEREL ve TÜSES, Taksim Hill Otel'de saat 14.00’te, Cumhurbaşkanlığı tartışmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenecek olan “Cumhurbaşkanlığı Seçiminin, Parlamenter Sisteme Etkileri” konferansına katılacak.
- Ankara Üniversitesi ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile saat 15.00’de “Adölesan Çağındaki Çocuklar, Veliler ve Öğretmenlerin Beslenme Alışkanlıklarının Değerlendirilmesi Projesi”nin sonuçlarını paylaşacak.
- TMMOB, saat 10.00’da Madenci Anıtına Yürüyecek ve burada bir basın açıklaması yapacak.
- Minimal İnvaziv Üroloji Derneği, saat 11.15’de “3. Ulusal Minimal İnvaziv Ürolojik Cerrahi Kongresi”ni düzenleyecek.
- Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele'nin sevk ve idaresinde gerçekleştirilen Beyaz Fırtına 14. Tatbikatı TCG Salih Reis fırkateynin’de basına açık olarak gerçekleştirilecek.

SPOR GÜNDEMİ
-----------------------------
- A Milli Futbol Takımız saat 17.00’da RedBull Training Complex Tesislerinde basına ve taraftarlara açık antrenman yapacak.
- BBL Play-Off Yarı Final Serisinde Galatasaray LH ile Banvit saat 20.00’de karşılaşacak. 
- U19 Milli Takımımız, 28 Mayıs - 2 Haziran 2014 tarihleri arasında katılacağı UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elit Tur maçında bugün İrlanda Cumhuriyeti ile karşılaşacak. Saat, 21:00’de başlayacak müsabaka Tallaght Stadı’nda oynanacak
- Spor ve siyasetin ileri gelenleri Genliği Spor’a teşvik için hakı sahada bir araya gelecek. Yıldızlar karmasında Serkan Balcı, Zafer Biryol, İbrahim Üzülmez, Ümit Aydın ve Evren Turhan olacak. (Taşdelen Arena, saat 19.30)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 90
Bu Ay : 15138
Toplam : 15138

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom