Çakır, Doğanşehir'i Ziyaret Etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Doğanşehir ilçesiyle, Sürgü, Erkenek ve Kurucuova mahallelerini ziyaret etti.

Çakır, Doğanşehir'i Ziyaret Etti Malatya İlçe

İlk olarak Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar’ı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve beraberindeki heyet, burada kaymakam Mehmet Soğukpınar’dan, Doğanşehir ile ilgili bilgiler aldılar.
Kaymakam Soğukpınar, “Doğanşehir ilçesi; Elması, fasulyesi, su kaynakları, alabalık tesisleri ve kayısısıyla Malatya’ya ayrı bir değer katıyor. Doğanşehir’in çözülmesi gereken problemleri var. Bunlardan biride Doğanşehir - Elbistan karayolunun standartlara kavuşturulmasıdır. Problemlerin çözümünde bizler de var gücümüzle sizlere destek olacağız. Güzel bir Doğanşehir için el birliğiyle çalışacağız” dedi.
Doğanşehir ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Başkan Çakır, vatandaşlarla da sohbet etti. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Çakır, vatandaşlarla uzun uzun Malatya ve Doğanşehir ile ilgili sohbetlerde bulundu.
Doğanşehir Belediyesi Meclis Salonunda, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Çakır, muhtarlardan mahallelerin sorunlarıyla ilgili bilgiler aldı.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ü de makamında ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve beraberindeki heyet, Doğanşehir’in sorunlarının çözümü noktasında yapılacak ortak çalışmalar ile ilgili görüş alış verişinde bulundular.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır daha sonra Sürgü, Erkenek ve Kurucuova Mahallerine giderek esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla sohbet etti

Büyükşehir yapılanma sürecinin bitmesiyle birlikte, planlama, proje ve saha tarama çalışmaları yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Doğanşehir ilçesi ile mahallelerine güzel ve kaliteli hizmetler yapacaklarını söyledi.

Doğanşehir’i daha modern bir hale getirmek için el birliğiyle çalışacaklarını vurgulayan Başkan Çakır, “Büyükşehir yapılanmamız halen devam ediyor. Bizler şuan saha taraması yapıyoruz. İstişarelerde bulunup, başta ilgili kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızın öneri, düşünce ve fikirlerini dinliyoruz. Birlikte hareket ederek hizmet yapmaya çalışıyoruz. Sorumluluk alanımızda bulunan hizmetleri kaliteli bir şekilde yaparak vatandaşa yansıtmak bizim temel görevimiz. Geçmişte İl Özel İdaremiz ve belde belediyelerimiz önemli hizmetler yaptılar. Değişen statüyle birlikte bu hizmetler daha kaliteli ve hızlı şekilde yapılacak. Kapanan bu kurumlarımızın bazı borçları da bize kaldı. Bu borçların ödenmesiyle ilgili planlamalar yapılıyor. 5 yıl içerisinde yapacağımız çalışmalarla Doğanşehir ve çevresi daha yaşanabilir bir hale gelecek. Bu çalışmaları hayata geçirirken bütün Doğanşehirlilerin desteğine ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Doğal güzellikleriyle Doğanşehir’in ayrı bir cazibesi olduğunu belirten Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise, “El birliğiyle Doğanşehirimizi daha güzel bir ilçe haline getireceğiz” dedi.
Doğanşehir ilçe gezisine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Büyükşehir ve MASKİ’ye bağlı bazı daire başkanları ile şube müdürleri de katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 579
Bu Ay : 7725
Toplam : 7725

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom