“27 Mayıs Bir İnsanlık Suçudur”

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlum Der) Malatya Şubesi yönetim kurulu üyesi Bahattin Anıl, “27 Mayıs bir insanlık suçudur” dedi.

“27 Mayıs Bir İnsanlık Suçudur” Malatya Haber

Dernek binasında, dernek yönetim kurulu üyesi Mehmet Karaman ile birlikte basın açıklaması yaparak, 27 Mayıs 1960 darbesine temas eden Mazlum Der Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Anıl, “27 Mayıs 1960 ilk askeri darbesi Türkiye siyasi tarihinin kara bir lekesidir. 27 Mayısta başlayan askeri müdahale geleneği 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997 ve 27 Nisan 2007 müdahaleleri ile devam etmiştir. Bu gün o ruh halen yaşıyor” ifadelerini kullandı.

“27 Mayıs darbesinden tam 54 yıl geçti.Bu darbe demokrasi adına hukuk çiğnenerek yapılmış ve Türkiye siyasi, kültürel ve ekonomik yönden çökmüş ve ülke yıllarını kaybetmiş, diğer ülkelerin gerisine düşürülmüştür. Üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hala tam olarak aydınlığa kavuşmayan ve kavuşturulmak istenmeyen bu kara günlerin ülkemize verdiği zararların şu an daha fazla farkındayız. Her darbe ülkenin yıllarını kaybettirdi” diyen Anıl, daha sonra şunları belirtti:

“17 Eylül 1961'de Başbakan Adnan Menderes ile Bakanları Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu`yu uydurma şuçlamalarla ölüm cezasına çarpıtılmış ve idam edilmişlerdir.

Türkiye’nin bir an evvel toplumun tüm unsurlarıı' kucaklayan uygun bir anayasaya ihtiyacı vardır.Yapılacak anayasa sivil anayasa olmalıdır.

Mazlum-der olarak kurum ve kuruluşlarıyla herkesi hak ve özgürlüklerin bütün toplumu kuşattığı darbesiz geleceğe katkı sunmaya çağırıyoruz. Aynı zamanda sivil anayasaya destek noktasında sivil anayasanın her zaman destekçisi olacağız.“

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 553
Bu Ay : 3997
Toplam : 3997

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom