Yeterince Önlemlerin Alınmamasını Eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, son günlerde Malatya-Gaziantep Karayolu’nda meydana gelen trafik kazalarını gündeme getirerek, gerekli önlemlerin alınmamasını eleştirdi.

Yeterince Önlemlerin Alınmamasını Eleştirdi Malatya Asayiş

Lütfi Elvan’a “Kazaların önlenmesi için daha kaç kişinin ölmesi gerekmektedir?” diye sordu
Ağbaba, Bakan Elvan tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği önergede, “Malatya-Gaziantep Karayolu üzerinde bulunan Erkenek Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen trafik kazasında 5 yaşındaki bir kız çocuğu hayatını kaybetmiştir.

Şehirlerarası yol üzerinde bulunan Erkenek’te bugüne kadar meydana gelen sayısız trafik kazasına rağmen önlem alınmadığını belirten vatandaşlar yolu trafiğe kapatmış, 3 saati aşkın süren eylem Malatya Valisi’nin kaza yerine gelmesinin ardından sona ermiştir. Erkenek’te meydana gelen son trafik kazasından birkaç gün sonra, yine D-850 Malatya-Gaziantep Karayolu üzerinde, Savaklı Mahallesi’nde meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralanmıştır. Aynı bölgede bugüne kadar meydana gelen kazalarda 7 kişi vefat etmiş, 33 kişi ise yaralanmıştır. Son kazanın ardından da vatandaşlar yolu bir süre trafiğe kapatmıştır”ifadelerine yer verdi.

Ağbaba önergesinde “Bugüne kadar onlarca kişinin hayatını kaybetmesine rağmen, Erkenek ve civar bölgelerde kazaları önlemeye yönelik bir önlem alınmamasının sebebi nedir? Kazaların önlenmesi için daha kaç kişinin ölmesi beklenmektedir? Doğu illerini Akdeniz’e bağlayan ve oldukça yoğun araç trafiği bulunan bölgede, üst geçit, ışıklandırma veya alternatif çözüm yolları düşünülmekte midir? Son 12 yıllık süre içerisinde Malatya-Gaziantep Karayolu üzerinde kaç trafik kazası meydana gelmiştir? Bu kazalarda hayatını kaybeden ve yaralanan kişi sayısı kaçtır?” sorularını yöneltti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 168
Bu Ay : 6965
Toplam : 6965

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom