Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Fırsat

MTB ve KOSGEB İşbirliğiyle Düzenlenen, kendi işini kurmak isteyenler ile iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimci adaylarına yönelik, ücretsiz uygulamalı girişimcilik eğitimleri Malatya ABİGEM Merkez Müdürlüğü’nden Yusuf Gök tarafından veriliyor.

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Fırsat Malatya Ekonomi

60 kişiden oluşan katılımcıya toplam 140 saat eğitim verileceği bildirilerek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri hakkında şu bilgiler verildi:

“Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile verilir. Eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenir.

Uygulama Girişimcilik Eğitimine katılmak ve başarılı olmak Girişimcilik Destek Programı kapsamında yeni girişimci desteği alınabilmesi için ön şartlardan biridir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi dört ana modülden oluşan toplam 70 saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsar. Bir Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminde, her bir sınıf için en fazla 30 katılımcı kabul edilebilir. Katılımcılardan ücret alınmaz. Eğitim ana modüllerine yüzde 80 oranında devam eden katılımcılar katılım belgesi almaya hak kazanır.
Uygulama Girişimcilik Eğitiminin başarıyla tamamlanmasından sonra işletmenin açılışı yapılarak KOSGEB'e başvuruda bulunulabilir. KOSGEB'in başvuruyu uygun bulması halinde yeni girişimci destekleme işlemi yapılmaktadır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 492
Bu Ay : 3136
Toplam : 3136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom