Kütüphan-e Türkiye Kursu Veriliyor

Malatya İl Halk Kütüphanesi’nde “Kütüphan-e Türkiye” Projesi kapsamında bilgisayar bilmeyen ev hanımlarına kurs verilmeye başlandı.

Kütüphan-e Türkiye Kursu Veriliyor Malatya Kültür-Sanat

İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen programda Kütüphane Müdürü Mümine Aydın, projenin Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Hacettepe Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanın Kütüphan-e Türkiye Projesi’nin Bill ve Melinda Gates Vakfı tarafından fonlanarak desteklendiğini belirtti.

Aydın, amacın kütüphanelerdeki geleneksel hizmetlerin değiştirilmesi olduğunu belirterek, “Geleneksel olarak okuyucuya kitap alışverişi veya burada gelip ders çalışmanın dışında da kütüphaneler var olduğunu ispatlamak zorunda. Kendilerini gelişen teknolojiye ayak uydurmak zorunda. Bu projede dezavantajlı kesime verilen bir hizmet. İlk aşamada bilgisayar bilmeyen bayanlara bilgisayar kullanımını öğreteceğiz, e-devlet kullanımını öğreteceğiz. Projeyi işe girmek isteyenlere yönelikte uygulayacağız. Bunun gibi çeşitli hizmetlerimiz olacak. Kütüphanelerin hizmetini ve anlayışını değiştiriyoruz ve artık kütüphanelerde eğitimde var” dedi.

Programda bilgisayar kullanımı konusunda bayanlara kurs verildi ve kurs süresinin 18 saat süreceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 383
Bu Ay : 4181
Toplam : 4181

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom