Yusuf'un Medresesine Veda Ediyor

28 Şubat post modern darbesi sonucu 'ihtimale binaen' cezaevinde tutulan Zekeriya Şengöz, yarın saat 12 00’da cezaevinden çıkıyor.

Yusuf'un Medresesine Veda Ediyor Türkiye-Dünya

 28 Şubat’ta pilot il seçilen Malatya’da yüzlerce insan cezaevlerine tıkılmış, yüzlercesi işkencelerden geçirilmiş ve yüzlercesi de yerlerinden, yurtlarından edilmişti.

Malatya’da ‘daha iyi bir nesil nasıl yetiştirilir, zararlı alışkanlık ve maddelerden gençler nasıl uzaklaştırılır’ diye kafa yoran, ‘Allah’ın razı olacağı bir nesil nasıl yetiştirilir’ diye gecesini gündüzüne katanlardan biri de hiç şüphesiz Malatyalı inançlı gençliğin ‘Zeki Babası’ Zekeriya Şengöz’dür.

İnançlı bir gençlik yetiştirmekten başka amacı olmayan, bu nesli yetiştirmekten başka bir çabası olmayan, hiçbir silahlı eyleme katılmak şöyle dursun; böyle bir söylemi bile kökten red eden Zeki Baba, tam 8 yıldır cezaevinde yatmaktaydı.

Bulunduğu ortamı Medres-i Yusufiye’ye çeviren; bilinçsizce suç işleyerek cezaevlerine giren vatandaşlarımızı düştükleri bataklıktan kurtarma mücadelesi veren Zeki Baba, nihayet “denetimli serbestlik”ten yararlanarak cezaevinden çıkıyor.

27 Mayıs Salı günü saat 12 00’de tahliye edilecek olan Zekeriya Şengöz’ün sevenlerinin aynı saatte Malatya E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’nun önünde bir basın açıklaması yapacakları ifade ediliyor.

Öte yandan aynı gerekçeyle Malatya E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Fahri Memur’un da Kasım ayında tahliye edileceği bilgisi verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 299
Bu Ay : 4700
Toplam : 4700

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom