Hijyen Eğitimi Yönetmeliği Uyarısı

- Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veysel Güler, güzellik, saç bakımı, pazarlama, perakende, yiyecek içecek hizmetleri, toplum sağlığını koruyucu alanında ve gıda sektöründe çalışanların hijyen eğitimini almalarının zorunlu olduğunu söyledi.

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği Uyarısı Malatya Yaşam-Sağlık

Güler, hijyen eğitimi almayanların ciddi cezalarla karşı karşıya kalacaklarını ifade ederek, "1593 sayılı umumi hıfzı saha kanununun 126 ve 127. Maddesinde yapılan değişikler aşağıdaki iş kolunda çalışanlar için zorunlu olan portföy muaresi kaldırılmıştır. Bunun yerine 05.07.2013 tarihi 28698 sayılı hijyen eğitimi yönetmenliği yayınlanmıştır. Bu yönetmenlik gereğince de daha öncede portföy muaresi olması gereken kişilerin hijyen eğitimi ve belgesi olması zorunlu hale getirilmiştir" dedi.

Hijyen eğitimi almak isteyenlerin 5 Temmuz'a kadar Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezine başvurmalarını isteyen Güler, "Bu yönetmelik derki 1 yıl içerisinde yani 05.07.2014 tarihine kadar ilgili kişilerin kurumların kuruluşların hepsinin hijyen eğitimi alması zorunlu hale geldi ve bu tarihe kadar almaları gerekiyor.

Aksi takdirde kişi başı işletmede çalışan her kişi başına 250 TL ile bin TL'ye kadar ceza uygulanacaktır. Yapılacak olan denetimlerde özellikle Sağlık Bakanlığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının yapacak olduğu denetimlerde hijyen eğitimi sertifikası olmayan kişilerin cezalandırılacağı açık ve nettir yönetmenlikte. Bu kapsamda şimdi belirteceğim alanlarda çalışanların mutlaka 5 Temmuz'a kadar kurumumuza başvurarak hijyen eğitimi almaları gerekiyor" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 166
Bu Ay : 6963
Toplam : 6963

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom