Kültürü Ailede Yaşatmak Gerekiyor

Malatya Kent Konsetyi tarafından geçtiğimiz gün idrak ettiğimiz “Miraç Kandili” münasebetiyle Yeni Camii önünde akşam namazı sonrasında kandil simidi dağıtıldı.

Kültürü Ailede Yaşatmak Gerekiyor Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği’nin ailenin önemine dikkat çekmek amacıyla uyguladığı “Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında farklı etkinlikler gerçekleştirilirken özel gün ve geceler de unutulmuyor.

Bu kapsamda Genel Sekreterlik tarafından geçtiğimiz gün idrak ettiğimiz “Miraç Kandili” münasebetiyle Yeni Camii önünde akşam namazı sonrasında kandil simidi dağıtıldı.

Hazinemiz Ailemiz yazılı olarak hazırlanan özel kutularında camii cemaati ve vatandaşlara kandil simidi ikram eden Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar yaptığı açıklamada “Biz bu toplumu ayakta tutan ve bu toplumun inşasında en önemli kurumun aile olduğuna inanıyoruz. Eğer bugün hala yüzümüzü güldüren içimizi ısıtan güzel şeyler yaşıyorsak bunu da aile sayesinde yaşıyoruz. İşte bu yüzden bu önemli kurumun bir takım olumsuzluklarla avuçlarımızın arasından kayıp yok olmasını istemiyoruz. İşte bunun için Hazinemiz: Ailemiz, diyoruz.” dedi.

Günün öneminden bahseden Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, bugün Miraç Kandili dolayısıyla Hazinemiz Ailemiz sloganımızın yer aldığı paketlerde ikram ettiğimiz Kandil Simitlerimiz ile tüm hemşerilerimizin kandilini kutluyor hem de iyi ve güzel hasletlerin aile ortamında daha değer kazandığını hatırlatmak istiyoruz diyerek tüm vatandaşların kandilini tebrik etti.

Proje kapsamında gerçekleştirilen programda Kandil Simidi alan vatandaşlar da söz konusu günün anlamına uygun olarak aldıkları ikram nedeniyle memnuniyetlerini belirtirken, ailenin önemine vurgu yapan projeyi de desteklediklerini söylediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 60
Bu Ay : 1642
Toplam : 1642

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom