Milletvekilinin Önerisine Destek

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in, vefat eden kişinin 3’ncü günü mevlit programında yemek verilmesi adetine karşı çıkmasına din görevlilerinden destek geldi.

Milletvekilinin Önerisine Destek Malatya Haber

Tecde Merkez Camii’nde Miraç Kandili programında konuşan Tecde Kozkökü Cami Din Görevlisi Abdulnasır Katıksız, “İlimizde adet haline gelen vefat eden kişinin 3’ncü gün mevlit sonrasında yemek ikramı, birçok fakir aileyi temelden sarsıyor. İster parası olsun, ister olmasın herkes vefat eden kişinin 3’ncü gün mevlit sonrasında yemek veriyor. Bu gelenek fakir aileleri perişan ediyor. Ölü sahibi 3’ncü gün mevlidinde yemek vermeyince, konu komşu, tanıdık yemek vermedi diye tenkit edermiş. Varsın eleştirsinler. Mevlit sonrasında illa yemek verilecek diye dinimizde bir kural yoktur. Herkes maddi durumuna göre ikram yapabilir. Bu yemek de olabilir, bir şeker de olabilir. Ancak illa yemek olacak diye bir durum yoktur” ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, geçtiğimiz günlerde İl Müftüsü Ümit Çimen’i makamında ziyarette, cenaze sahiplerinin 3. gün mevlit okutarak yemek vermesinin dini bir zorunluluk olmamasına rağmen, alışkanlık haline getirilmesinden dolayı asgari ücretlilerin neredeyse kredi çekerek yemek ikramında bulunmaya çalıştığını, bu duruma Müftülüğün el atmasını istemişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 23
Bu Ay : 3821
Toplam : 3821

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom