Hayvan Üreticilerine Destekler Hakkında Bilgi

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, merkeze bağlı mahalleleri ziyaret ederek hayvan üreticilerine destekler hakkında bilgi verdi.

Hayvan Üreticilerine Destekler Hakkında Bilgi Malatya Ekonomi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın küçükbaş hayvan üreticileri için yüzde 80'i hibe olmak üzere Koç ve Damızlık Teke projesini hayata geçireceğini kaydeden Akın, Üzümlü, Uluköy, Fırıncı, Ahudere, Gülümuşağı, Orduzu Leylekpınarı, Çamurlu, Bulgurlu ve Porgalı mahallelerini ziyaret ederek, hayvan üreticilerine proje hakkında bilgi verdi.
Akın, hayvan üreticilerinin desteklerden yararlanmasını istediklerini kaydederek, üreticileri ziyaret edip proje hakkında bilgi verdiklerini ifade etti.

Proje hakkında bilgilendirme çalışmalarının süreceğini dile getiren Akın, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu projede bakanlığımız yüzde 80'ini hibe veriyor, yüzde 20'sini de üreticimiz karşılıyor. Her bir yetiştiricimiz hayvan sayısının 25'te birine denk gelecek şekilde koç alabilecek.

Yani 300 hayvanı olan yetiştiricimiz 12 tane, 400 hayvanı olan yetiştiricimiz 16 koç alabilecek. Yetiştiricilerimizin projeden yararlanması için ellerindeki koçları satmaları gerekiyor. Projenin hayata geçmesi için uygulama talimatının yayınlanmasını bekliyoruz. Bu talimat yayınlanınca siz yetiştiricilerimizin neler yapması gerektiği hakkında gerekli duyuru ve bilgilendirmeyi yapacağız."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 110
Bu Ay : 4476
Toplam : 4476

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom