Malatya'da Mevlidi Okutuldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu için mevlid okutuldu.

Malatya'da Mevlidi Okutuldu Malatya Haber

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Aslanoğlu için, ikindi namazı sonrası Malatya Büyükşehir Belediyesi fuar çadırında mevlid okutuldu. Aslanoğlu ailesi tarafından okutulan mevlide; Vali Vasip Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Aslanoğlu ailesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlid-i Şerif sonrası konuşan Vali Vasip Şahin, Malatya ve Türkiye'nin önemli bir vatan evladını kaybettiğini ifade ederek, "Bir hizmet insanını kaybettik. Bundan dolayı hem Malatya hem de Türkiye derin bir üzüntü içerisindedir" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, Aslanoğlu'nun herkesi birleştiren bir kişiliğe sahip olduğunu ifade ederek, "Türkiye ve Malatya, en iyi Malatyalısını kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun. Onu çok özleyeceğiz" diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık da, "Hepimizin başı sağ olsun. Mevlüt Aslanoğlu, hepimizin ve Malatya'nın ağabeyiydi. Bütün siyasi partilerin temsilcileri, ona 'Mevlüt ağabey' diyordu. Malatyalılığı en önde tutuyordu. Her zaman 'Ekmeğin siyaseti olmaz' diyordu. Mevlüt ağabeyin gerçekten insani duyguları çok yoğundu" ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, rahmetli Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun ismini Malatya'da güzel bir yerde yaşatacaklarını söyledi.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi ise, "Benim için hayatımın en zor konuşması. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Sevgili Mevlüt Babamız, hepimiz için insanlığıyla, siyaset üstü tavrıyla bambaşka bir insandı. Bugüne kadar herkese destek vermeye ve yardım etmeye çalıştı" ifadelerini kullandı.

Mevlüt Aslanoğlu'nun oğlu Erdem Aslanoğlu da, "Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 404
Bu Ay : 6384
Toplam : 6384

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom