CHP, Merkez İlçe Danışma Kurulu Toplandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhurbaşkanı adayı üzerinde çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

CHP, Merkez İlçe Danışma Kurulu Toplandı Malatya Haber

Halk Eğitim Merkezi salonunda partisi tarafından düzenlenen Battalgazi ve Yeşilyurt Merkez İlçe Danışma Kurulu Toplantısına katılan Ağbaba, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ağbaba, Manisa Soma'da yaşanan maden faciasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyerek sözlerine başladı.

Soma'da yaşanan maden faciasının kaza değil cinayet olduğunu iddia eden Ağbaba, "Soma'da bir cinayet işlendi. Maalesef hükümet bunu izledi. Soma, Türkiye'nin gelişmişliği ve durumunu ortaya koyan en önemli örneklerden biridir. Türkiye'de 301 tane insan öldü ama maalesef bedel ödeyen yok" görüşünü savundu.

Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak kendi adayları üzeride çalıştıklarını dile getirdi. Türkiye'yi kucaklayacak, ülkede hoşgörü ve saygının olmasını sağlayacak bir Cumhurbaşkanı adayı ile yola çıkacaklarını kaydeden Ağbaba, "Ben umuyorum ki, CHP'nin desteklediği aday Cumhurbaşkanı olur. Ve Türkiye tekrar huzur ve kardeşlik içerisinde bir döneme adım atar. Cumhurbaşkanlığı seçimi, Türkiye açısından önemli bir seçim. Çünkü dünyada itibarı kalmayan bir ülkeyle karşı karşıyayız" dedi.

Malatya üreticisinin, yaşanan don ve kuraklık felaketleri nedeniyle yoklukla karşı karşıya kaldığını ifade eden Ağbaba, "30 Mart yerel seçimlerinden sonra TBMM'de bu durumu defalarca gündeme getirdik. 'Borçların ertelenmesi yetmez, mutlaka Karadeniz'e ulaşan devlet elinin Malatya'ya da ulaşması' gerektiğini söyledik. Ben bundan sonrada yüksek sesle bunu ifade etmeye çalışacağım. Önümüzdeki günlerde bir milletvekili grubunun burada rapor açıklaması için çalışma yapıyorum. Bir grup milletvekili arkadaşımız, Malatya'nın durumunu raporla Türkiye'ye bir kez daha duyuracak. Malatyalı üreticiye yardım edilinceye kadar mücadeleyi sürdüreceğim" dedi.
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise, CHP Malatya il teşkilatı olarak özgürce tartışıp, Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin yol haritasını oluşturacaklarını kaydederek, "Bir yerel seçimi daha geride bıraktık. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Önümüzdeki yılda genel seçim yapılacak. Bu toplantıda hem yerel seçimin hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminin değerlendirmesini yapacağız. Bunun yanında genel seçimlere ilişkin görüş ve önerileri tartışacağız. Toplantıya katılan arkadaşlarımız özgürce düşüncelerini ifade edecekler. Önümüzdeki dönemin yol haritasını hep birlikte oluşturmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

CHP'nin 90 yıldır mücadele verdiğini ifade eden Kiraz, "CHP'nin mücadelesi, bir seçimde başlayan ve bir başka seçimde biten bir mücadele değildir. Bunu hepimiz biliyoruz. Bütün partilerden ayrıldığımız en önemli özelliğimiz budur. Dolayısıyla bir mücadele veriyoruz. Bu ülkenin daha iyi bir ülke olması için, daha özgür, daha demokratik, hepimizin barış içerisinde yaşadığı ortamların oluşması için bir mücadele veriyoruz. Bu bugünden yarına bitecek bir mücadele değil. 90 yıldır bu mücadeleyi veriyoruz, belki uzun yıllar da bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 7646
Toplam : 7646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom