Tashih-i Huruf Sertifikası Aldılar

Malatya Müftülüğü tarafından 2013-2014 4. Dönem Tashih-i Huruf Kursunu tamamlayan bayan kursiyerler için mezuniyet töreni düzenlendi.

Tashih-i Huruf Sertifikası Aldılar Malatya Haber

Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Vali Vasip Şahin, İl Müftüsü Ümit Çimen, davetliler, kursiyerler ve kalabalık bir bayan topluluğu katıldı.

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile başlayan törenin açılışında konuşan İl Müftüsü Ümit Çimen, “Kursumuzun mezuniyet törenini bugün yaşıyoruz. Bugün kursiyerlerimizin en mutlu günü. Tashih-i Huruf konusu bildiğiniz gibi Kur’an-ı Kerimi güzel okuma kursu. Bizim medeniyetimizin temelinde Kur’an vardır. Tarihe iz bırakmış yüz akımız, insanlığa insani değerleri götürmüş ecdadımızın inşa ettiği o şahane, muhteşem medeniyetimizin özünde hiç şüphesiz Kur’an vardır. Ruhlarımızı Kur’an şekillendirmiştir.

Kur’an ile şekillenen zihniyetimiz hep tarihte güzel şeyler bırakmıştır. Tarihte Kur’an medeniyetini biz insanlığa biz miras olarak bırakmışız. Kur’an’a hizmet ideali ile çıkmış bir milletin evlatlarıyız. Kur’an bilimleri üzerine kurulu başta Tashih-i Huruf kurslarımız son 40-50 yıllık bir geçmişe sahibiz. Diyanet İşleri Başkanlığımız o unutulmaya yüz tutmak üzere olan o ilmi, Kur’an ilmini adeta ucundan yakalamıştır” dedi.

Vali Vasip Şahin ise yaptığı konuşma da, “Cenab-ı Hak, ‘Bu Kur’an-ı biz indirdik, O’nu yine biz muhafaza edeceğiz, koruyacağız’ diyor. Bu muhafaza hem manası ile hem okunuşu ile gerçekleşiyor” dedi.

Kur’an-ı Kerim’in doğru okunmasının da önemli olduğunu vurgulayan Vali Şahin, “Hiçbir metin, hiçbir ilahi olsun olmasın, din kitabının bu derece usule uyun bir şekilde şahit olmuyoruz Kur’an-ı Kerim’den başka. Bu işi kademe kademe derinleştiren ve oldukça da fazla mesai sarf ettirmesini gerektiren bir ilmi var” ifadesini kaydetti.

Türk Milletinin Kur’an-ı Kerim’e büyük saygısı ve hürmeti bulunduğunu da aktaran Vali Şahin, “Bütün kültürlerin, bütün değerlerin temelinde o toplumların inançları yatar, Hak olsun, batıl olsun. Bizim coğrafyamızın, bizim insanımızın, bizim milletimizin kültürünün temelinde de din vardır, Kur’an vardır” diye konuştu.

Törende Tashih-i Huruf Kursu'nu tamamlayanlara Vali Şahin ve Müftü Çimen tarafından başarı belgeleri, gül ve birer çeyrek altın hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 451
Bu Ay : 4249
Toplam : 4249

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom